رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

استاندار زنجان از جذب ۱۵۶ میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی توسط استان زنجان خبر داد و گفت: زنجان توانسته ۱۸ درصد سرمایه‌گذاری خارجی کشور را از آن خود کند.


به گزارش معدن مدیا به نقل از خبرگزاری فارس ، فتح‌الله حقیقی دوشنبه‌شب در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان زنجان اظهار کرد: دستگاه‌ها علاوه بر بودجه استانی باید به دنبال جذب بودجه ملی باشند.

استاندار زنجان با اشاره به برگزاری جلسات متعدد پیش از تدوین لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ بیان کرد: بر اساس مستنداتی که ارائه شد، انتظار می‌رفت افزایش اعتبارات تملک دارایی استان بیش از ۲۹ درصد پیش‌بینی شود و که نشد و باید مراتب نارضایتی استان طی نامه‌ای به رئیس آن سازمان اعلام شود.

وی با بیان اینکه در شرایط کنونی فصل بهداشت و بخش درمان از اهمیت بالایی برخوردار است، تاکید کرد: ولی این مسئله دلیلی برای کم‌کاری و یا کم‌توجهی به دیگر بخش‌ها و فصول نیست.

حقیقی با بیان اینکه در توزیع بودجه سال ۱۴۰۰ پروژه‌های نیمه‌تمام با درصد بالا در اولویت قرار دارد، تصریح کرد: عملکرد بالای دستگاه‌ها در جذب اعتبارات ملی مورد توجه است.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه ارائه عملکرد توسط مدیران دستگاه‌ها ضروری است، گفت: حق مردم است که در رابطه با عملکرد دستگاه‌ها گزارش‌ها را دریافت کنند و از موفقیت‌ها مطلع شوند.

وی از جذب ۱۵۶ میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی توسط استان زنجان خبر داد و افزود: زنجان توانسته ۱۸ درصد سرمایه‌گذاری خارجی کشور را از آن خود کند.

استاندار زنجان با بیان اینکه در حوزه مسکن نیز، بیش از ۱۸ هزار واجدالشرایط مسکن اقدام ملی در استان وجود دارد، عنوان کرد: زمین ۱۱ هزار واحد آن تامین شده است و اقدامات لازم برای تامین زمین برای ۷ هزار واحد در حال انجام است.

اولویت با پروژه‌های ناتمام است

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای لایحه ۱۴۰۰ استان زنجان بیش از ۲۱۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان است، اظهار کرد: جمع کل اعتبارات هزینه‌ای لایحه ۱۴۰۰ استان بیش از ۴۳۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان پیش‌بینی شده است.

مهران میرزایی از رشد ۶۱٫۷۴ درصد جمع کل اعتبارات هزینه‌ای لایحه ۱۴۰۰ نسبت به ابلاغیه بودجه ۱۳۹۹ خبر داد و تصریح کرد: تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام احداثی و توسعه‌ای و پوشش نیازهای شهرستانی از مهم‌ترین موارد لحاظ‌ شده در توزیع اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای سال ۱۴۰۰ است.

بودجه بخش درمان افزایش یابد

در ادامه جلسه پرویز قزلباش رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان با اشاره به اینکه با توجه به شرایط کنونی رشد بودجه فصل بهداشت و فصل درمان باید بالا باشد، اظهار کرد: سال گذشته فقط ۲۰ درصد از بودجه فصل بهداشت و درمان تخصیص یافت که میزان بسیار کمی است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه در شهر زنجان با مشکل شدید سرانه پایین آموزشی مواجه هستیم، تاکید کرد: این کمبود فضا اغلب در شهرک‌های اقماری است.

مسعود بیات‌منش با اشاره به اینکه این مشکل فقط مختص شهرک‌های جدید نیست، اضافه کرد: متاسفانه این مشکل در شهرک‌هایی که در اواخر دهه ۷۰ هم به محدوده شهری اضافه شده است وجود دارد.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.