رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

مهندس حسین ابراهیمی‌نسب مدیر مجتمع مس شهربابک با اشاره به مراسم کلنگ‌زنی و افتتاح پروژه‌های توسعه این مجتمع توسط مهندس علیرضا رزم حسینی وزیر محترم صنعت معدن و تجارت و هیئت همراه گفت: در این مراسم ۵ پروژه به ارزش بیش از ۱۰۰۰۰ میلیارد …


مهندس حسین ابراهیمی‌نسب مدیر مجتمع مس شهربابک با اشاره به مراسم کلنگ‌زنی و افتتاح پروژه‌های توسعه این مجتمع توسط مهندس علیرضا رزم حسینی وزیر محترم صنعت معدن و تجارت و هیئت همراه گفت: در این مراسم ۵ پروژه به ارزش بیش از ۱۰۰۰۰ میلیارد تومان و کارآفرینی مستقیم برای حدود ۱۰۰۰ نفر کلنگ‌زنی شد.
به گزارش معدن مدیا به نقل از مس پرس، وی با اشاره به تعریف پروژه فاز دوم تغلیظ گفت: این پروژه سالانه ۱۵۰ هزار تن کنسانتره به ظرفیت مجتمع اضافه می‌کند و با سرمایه‌گذاری ۱۸۰ میلیون یورو و بیش از ۳۰۰۰ میلیارد تومان به اتمام خواهد رسید.
مدیر مجتمع مس شهربابک دپوی ۱۰۰ میلیون تن عیار ۰/۲۵درصد و نیز وجود ۵۰ هزار تن سولفور کم‌عیار معدنی را دلیل برنامه‌ریزی برای طراحی و ساخت پروژه تغلیظ سولفورهای کم‌عیار عنوان کرد و اظهار داشت: در این پروژه حدود ۶۰ هزار تن به ظرفیت تولید کنسانتره اضافه می‌شود.
ابراهیمی نسب گفت: با توجه به وجود دپو ی سرباره با عیار متوسط سه درصد از سالیان گذشته در محل کارخانه ذوب خاتون آباد و با توجه به قیمت جهانی مس و استفاده از تکنولوژی های جدید، شرکت ملی مس برای تولید و بهره‌وری بیشتر اقدام به برنامه ریزی و اجرای طرح تأمین کنسانتره، از محل فلوتاسیون سرباره‌های خاتون‌آباد نمود که در این دیدار کلنگ‌زنی شد.
وی افزود: افتتاح این سه طرح به‌تنهایی می‌تواند تولیدات مجتمع مس شهربابک را به دونیم برابر حد فعلی افزایش دهد.
مدیر مجتمع مس شهربابک دو پروژه تولید روزانه ۵۰۰ تن آهک و انتقال آب خلیج‌فارس به معدن میدوک و ذوب خاتون‌آباد را با سرمایه‌گذاری ۲۰ میلیون یورو و ۱۰۰۰ میلیارد تومان که در طرح‌های تغلیظ استفاده می‌شود را از دیگر طرح‌های این دیدار معرفی نمود و همچنین از طرح‌های توسعه دیگری برای رشد جهش تولید و کاهش هزینه‌های مجتمع نظیر اتصال ذوب خاتون اباد به خط راه‌آهن سراسری نام برد.

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.