جستجو

انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران اعلام کرد: تولید فولاد میانی کشور در ۱۱ماهه سال ۱۴۰۱، ۲۷میلیون و ۷۱۹هزار تن بوده است که رشد ۹درصدی را در مقایسه با مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد.
در ۱۱ماهه سال جاری، تولید کل محصولات فولادی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشد ۱۱درصدی و تولید آهن اسفنجی رشد ۵درصدی داشته است.

وضعیت تولید محصولات فولادی

در ۱۱ماهه امسال، در مجموع تولید محصولات فولادی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، رشد ۱۱درصدی داشته است؛ مجموع تولید محصولات فولادی در ۱۱ماهه نخست امسال، ۲۰میلیون و ۳۹۰هزار تن بوده است.
در ۱۱ماهه سال ۱۴۰۱، ۱۱میلیون و ۷۰۶هزار تن محصولات طویل و ۸میلیون و ۳۳۳هزار تن محصولات تخت در کشور تولید شده است؛ رشد تولید محصولات طویل ۱۴درصد و رشد تولید محصولات تخت ۸درصد بوده است.
تولید میلگرد در ۱۱ماهه سال جاری، ۹میلیون و ۷۲۵هزار تن بوده که افزایش ۱۵درصدی را در مقایسه با مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد؛ تولید تیرآهن نیز با افزایش ۶درصدی به ۱میلیون و ۱۹۶هزار تن رسیده است.
میزان تولید ورق گرم کشور در ۱۱ماهه نخست سال جاری، ۸میلیون و ۴۳هزار تن بوده که افزایش ۶درصدی را در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد؛ میزان تولید ورق سرد ۶/۲درصد کاهش و ورق پوشش‌دار نیز ۳درصد کاهش یافته است.

وضعیت تولید آهن اسفنجی

طبق گزارش آماری انجمن فولاد، تولیدکنندگان آهن اسفنجی در ۱۱ماهه سال جاری، ۲۸میلیون و ۸۸۵هزار تن از این محصول را تولید کرده‌اند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، رشد ۵درصدی را نشان می‌دهد.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

لازم به ذکر است مسئولیت حقوقی تمامی محتواهای تولیدی این وبسایت تحت عنوان «اختصاصی معدن‌مدیا» و در این دسته‌بندی، به عهده رسانه «نوآوران معدن» با شناسه مجوز 88190 می‌باشد؛ سایر محتواهای درج‌شده بازنشر و با ذکر منبع است.