جستجو

مهدی حمیدی مدیر کل بهره‌برداری از معادن وزارت صمت،  از آغاز واگذاری ۶ هزار معدن متروکه و غیرفعال در کشور خبر داد.


حمیدی افزود: مرحله سوم مزایده معادن متروکه و غیرفعالی که پیشتر در شرایط مزایده قرار گرفته بود وبه استان‌ها ابلاغ شده بود از روز ۲۱ اسفندماه آغاز شد.
وی افزود: متقاضیان و سرمایه گذاران ۳۱ استان می‌توانند به سایت استانی وزارت صمت و سامانه ستاد (تدارک الکترونیک دولت) مراجعه کنند.
مدیر کل بهره برداری از معادن وزارت صمت افزود: فرصت کافی به متقاضیان داده شده تا اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ می‌توانند از محدوده‌ها بازدید و مدارک و مستندات را مطالعه و در مزایده شرکت کنند.
وی در ادامه با اشاره به الکترونیکی برگزار شدن مزایده از برگزاری مرحله پایانی مزایده معادن باقیمانده در تابستان ۱۴۰۲ هم خبر داد.
حمیدی افزود: در این دوره از مزایده‌ها برای نخستین بار ماده ۸۳ آیین نامه اجرایی قانون معادن اجرایی می‌شود، به این صورت که محدوده‌ها و معادن مورد مزایده به فاصله شش ماه می‌توانند در دو مزایده شرکت کنند (به مزایده بروند)، در صورتی که در این دو مرحله از مزایده برنده‌ای وجود نداشته باشد، به نخستین متقاضی که درخواست سرمایه گذاری در حوزه معدن را داشته باشد، واگذاری معادن انجام می‌شود.
در مرحله اول برگزاری مزایده معادن که پاییز برگزار شد، پنج هزار و ۳۴۹ مجوز معدنی به مزایده گذاشته شد و هزار معدن بهره بردار خود را شناخت، درمرحله دوم هم که ۲۸۰ محدوده و معدن درغالب ۴۶ بسته سرمایه گذاری بود، برندگان این بسته‌های سرمایه گذاری هم مشخص و در مرحله انتصاب و واگذاری است.

منبع: ایراسین

لازم به ذکر است مسئولیت حقوقی تمامی محتواهای تولیدی این وبسایت تحت عنوان «اختصاصی معدن‌مدیا» و در این دسته‌بندی، به عهده رسانه «نوآوران معدن» با شناسه مجوز 88190 می‌باشد؛ سایر محتواهای درج‌شده بازنشر و با ذکر منبع است.