رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از رشد 48 درصدی وصول حقوق دولتی معادن استان در یک‌سال گذشته خبر داد.


به گزارش معدن مدیا به نقل از فلزات آنلاین ، محمد فروهر 28 فروردین‌ماه در جلسه بررسی مشکلات معادن استان که در محل سالن جلسات سازمان برگزار شد از رشد 48 درصدی وصول حقوق دولتی معادن استان در یک‌سال گذشته خبر داد و اظهار داشت: در سال گذشته در حدود 208 میلیارد ریال حقوق دولتی از معادن استان وصول شده که نسبت به مدت مشابه آن در سال 98، 48 درصد افزایش داشته است.

وی افزود: در اسفند ماه 99، مبلغی در حدود 28 میلیارد ریال از معادن استان، حقوق دولتی وصول شده است که در مقایسه با اسفند ماه سال قبل از آن 34 درصد رشد را نشان می‌دهد.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صمت استان سمنان با اشاره به فعالیت حدود 630 واحد معدنی در استان خاطرنشان کرد: این تعداد معدن با ظرفیت استخراج سالانه بیش از 21 میلیون تن مواد معدنی در استان فعالیت می‌کنند.

فروهر با اشاره به ظرفیت بالا و تعدد مواد معدنی در این استان تصریح کرد: ذخیره قطعی معادن سطح استان سمنان به حدود 607 میلیون تن می‌رسد.

وی با اشاره به سرمایه‌گذاری صورت گرفته در این معادن بیان کرد: معادن استان با سرمایه‌گذاری بالغ بر 10 هزار میلیارد ریال و اشتغال‌زایی بیش از پنج هزار نفر در استان فعالیت می‌کنند.

فروهر یادآور شد: ۴۲ نوع مواد معدنی و ازجمله مواد معدنی همچون گچ، سلستین، سنگ آهک، مس، آهن و منگنز در استان سمنان وجود دارد که بهره‌برداری از این معادن انجام می‌شود.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صمت استان سمنان گفت: استان سمنان دارای ذخایر معدنی خوبی است که استخراج و فرآوری آن برای افزایش ارزش‌ افزوده با جدیت دنبال می‌شود.

 

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.