رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان با نماد ذوب گزارش فعالیت یک ماهه منتهی به ۳۰ آبان ۹۹ خود را منتشر کرد که بر اساس آن میزان رشد فروش این شرکت در مدت ۸ماهه امسال نسبت به مدت مشابه در سال ۹۸ به مقدار ۶۷درصد رشد داشته و شمش کالایی محصول پرفروش صادراتی و تیرآهن محصول پرفروش بازار داخلی ذوب آهن بوده است.


به گزارش معدن مدیا به نقل از ایراسین، میزان فروش ماهیانه شرکت ذوب آهن اصفهان در آبان ماه امسال برابر با ۱۹,۷۷۵,۹۱۴ میلیون ریال بوده است که از این میزان فروش، سهم بازار داخلی ۱۰,۲۷۴,۰۹۶میلیون ریال بوده و فروش صادراتی آن نیز برابر با ۹,۵۰۱,۸۱۸میلیون ریال ثبت شده است.

لازم به ذکر است بیشترین میزان فروش داخلی شرکت ذوب آهن اصفهان در آبان ماه امسال، محصول تیرآهن بوده است. به این ترتیب که از فروش ۶۸,۰۱۹تن تیرآهن رقم ۶,۶۱۰,۹۳۰ میلیون ریال بدست آمده است. همچنین بیشترین میزان فروش صادراتی شرکت در آبان ماه امسال، شمش کالایی بوده است. به این شکل که با فروش به مقدار ۶۳,۴۳۱تن شمش درآمدی بالغ بر ۶,۱۵۶,۶۹۵ میلیون ریال حاصل شده است .

با نگاهی بر روند فروش شرکت ذوب آهن اصفهان در مدت ۷ ماهه نخست امسال می بینیم که این شرکت فولاد ساز در مدت یاد شده، موفق به کسب درآمدی برابر با ۹۴,۲۰۳,۸۸۵میلیون ریال شده است. طی مدت یاد شده میزان فروش داخلی ذوب ۵۵,۳۵۲,۴۷۴میلیون ریال بوده و درآمد صادراتی این شرکت نیز ۳۸,۸۵۱,۴۱۱میلیون ریال شده است. در این ۷ ماهه نیز محصول پرفروش ذوب آهن اصفهان شمش کالایی و محصول پرفروش داخلی آن نیز تیرآهن بوده است.

در واقع می‌توان گفت که این دو محصول یعنی تیرآهن و شمش کالایی به ترتیب محصولات پرفروش در بازار داخلی و خارجی ذوب آهن اصفهان هستند.

این گزارش می افزاید: شرکت ذوب آهن اصفهان از ابتدای سال مالی تا انتهای آبان ماه۹۹ در مجموع مبلغ ۱۱۳,۹۷۹,۷۹۹ میلیون ریال فروش داشته است که نسبت به فروش ذوب در مدت مشابه سال۹۸ که عدد ۶۷,۹۸۸,۸۵۲ میلیون ریال ثبت شده با رشد ۶۷ درصدی همراه گشته است.

لازم به ذکر است که در مدت ۸ماهه ۹۹ شاهد بودیم که از میزان فروش حاصل شده، سهم درآمد از بازار داخلی ۶۵,۶۲۶,۵۷۰میلیون ریال بوده و بازار صادراتی نیز سهمی برابر با ۴۸,۳۵۳,۲۲۹میلیون ریال بدست آورده است. البته این میزان از صادرات برای شرکت ذوب آهن اصفهان نیز مانند دیگر شرکتهای فولادساز نسبت به سال گذشته با کاهش همراه شده است. چراکه طی ۸ماهه اول سال ۹۸ میزان فروش داخلی شرکت ۳۶,۷۹۱,۰۵۹ میلیون ریال و فروش صادراتی نیز ۳۱,۱۹۷,۷۹۳میلیون ریال بوده و این دو عدد فاصله اندکی با یکدیگر داشته اند.

گفتنی است ذوب آهن اصفهان طی مدت ۸ماهه۹۹، ۴۸۸,۵۲۳تن تیرآهن، ۲۳,۹۶۴تن میلگرد، ۴,۳۷۹تن کلاف، ۳۳,۳۲۴تن ریل، ۱۱۲,۹۰۱تن شمش کالایی و ۱۴,۷۲۳تن سایر محصولات همچون نبشی، ناودانی و … را تولید کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.