رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

در سال گذشته، در حدود ۲۱۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در بخش معدن استان انجام گرفته که در مقایسه با مدت مشابه آن در سال ۹۸، ۸۲ درصد افزایش داشته است.


به گزارش معدن مدیا به نقل از فارس ، در این مدت، ۳۲ فقره پروانه بهره‌برداری در حوزه معدن استان با این میزان سرمایه‌گذاری صادر شده است،که از نظر تعداد در مقایسه با مدت مشابه آن در سال ۹۸، ۱۴ درصد رشد را شاهد هستیم.

با صدور این تعداد پروانه بهره‌برداری، زمینه اشتغال ۲۲۷ نفر در بخش معادن استان در سال ۹۹ فراهم شده که در مقایسه با مدت مشابه آن در سال ۹۸، ۳۹ درصد افزایش داشته است.

در سال گذشته، ۱۱۱ فقره مجوز معدنی در استان صادر شده و از این تعداد مجوز، ۳۲ فقره پروانه بهره‌برداری، ۴۰ فقره پروانه اکتشاف و ۳۹ فقره گواهی کشف با هزینه عملیات اکتشاف بالغ بر ۹۱ میلیارد ریال است.

در استان سمنان با استخراج سالانه بیش از ۲۱ میلیون تن انواع مواد معدنی یک استان مستعد از نظر منابع معدنی از قبیل سیلیس، آهک، گچ، سولفات سدیم، نمک، منگنز، آهن، مس و … است که ۶۳۲ معدن در استان دارای پروانه بهره‌برداری هستند که بیش از ۶۰۰ میلیون تن ذخیره قطعی این معادن است.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.