رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

مرکز نوآوری معدن در آذربایجان‌شرقی به منظور حمایت از ایده‌ها و طرح‌های نوآورانه در حوزه معدن به همت پارک علم و فناوری استان با حمایت مجتمع مس سونگون در تبریز راه‌اندازی ‌می‌شود.


به گزارش معدن مدیا به نقل از ایرنا ، رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی روز دوشنبه در بازدید مدیرعامل مجتمع مس سونگون از ظرفیت ها و توانمندی های پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی با اعلام این خبر گفت: بسترسازی برای پیاده‌سازی ایده‌های نو مبتنی بر دانش، ایجاد زمینه مناسب برای ظهور و حمایت از خلاقیت جوانان به ویژه فارغ التحصیلان دانشگاه ها و مراکز علمی، پرورش و بقاء محصول نوآورانه و هدایت آنها تا مرحله تبدیل شدن به محصولات فناورانه قابل عرضه به بازار از اهداف ایجاد مراکز نوآوری است.

عبدالرضا واعظی از راه اندازی دومین صندوق پژوهش و فناوری استان در آینده نیز نزدیک خبر داد و افزود: این صندوق با سرمایه اولیه یکصد میلیارد ریال با مشارکت ۴۰ درصدی بخش دولتی و ۶۰ درصدی بخش خصوصی فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

مدیر عامل مجتمع مس سونگون ورزقان هم با اشاره به افزایش ذخایر معدن مس سونگون به یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تن و اجرای طرح های گسترده اکتشافی و توسعه ای این مجتمع، بر نیاز این مجموعه معدنی به همراهی متخصصان و بخشهای پژوهشی و تحقیقاتی تاکید کرد.

علی بیات ماکو افزود: در این راستا آماده استفاده از دانش و توان فناوران و محققان مستقر در پارک علم و فناوری و دانشگاه های منطقه و هر گونه حمایت از متخصصان و طرحهای نوآورانه هستیم.

در این بازدید ظرفیت ها و توانمندی های شرکت های فناور و دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی برای رفع نیازها، چالش ها و تامین و بومی سازی قطعات مورد نیاز مجموعه مس آذربایجان بررسی شد.

مجتمع مس سونگون در ۱۰۰ کیلومتری شمال شرق تبریز و ۲۵ کیلومتری ورزقان و در همسایگی جمهوری های آذربایجان و ارمنستان قرار دارد.

مجتمع مس سونگون با یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تن ذخیره شناسایی شده تا به امروز بزرگ ترین معدن مس کشور محسوب می شود و ذخایر معدنی آن از مس سرچشمه ۳۰ درصد بیشتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.