رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

سرپرست معاونت معدنی وزارت صمت از افزایش 12 درصدی تولید مس در مجتمع مس سرچشمه خبر داد و گفت: تا پایان سال جاری، این شرکت به رکورد تولید 280 هزار تن دست خواهد یافت.


به گزارش معدن مدیا به نقل از صدا و سیما ، اردشیر سعدمحمدی در حاشیه برگزاری شانزدهمین نمایشگاه بین المللی معدن، صنایع معدنی، ماشین آلات و تجهیزات معدن، راهسازی و صنایع وابسته افزود: سال گذشته در این مجتمع 250 هزار تن مس تولید شد که یک رکورد تاریخی محسوب می‌شد، اما امسال از این رکورد هم عبور خواهیم کرد.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران همچنین اضافه کرد: امسال همچنین تولید آند در کشور 16 درصد رشد خواهد یافت و با توجه به سرمایه گذاری جدید دو میلیارد و 500 میلیون یورویی در این شرکت، امیدواریم ظرفیت تولید مس در سال 1403 با بهره برداری از 29 طرحی که آغاز شده است به 550 هزار تن در سال برسد.

به گفته سرپرست معاونت امور معدنی وزارت صمت، سال گذشته همچنین 528 میلیون تن ماده معدنی جدید با ارزش درجای 5 هزار میلیارد تومان به دارایی مس سرچشمه اضافه شده است و تا پایان امسال هم، یک معدن بزرگ دیگر به دارایی‌های کشور افزوده خواهد شد و در مجموع، رتبه هفتم ایران به لحاظ دارایی مس جهان، با 36 میلیون و 500 هزار تن مس خالص به رتبه ششم دنیا ارتقا خواهد یافت.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران همچنین افزود: مس ایران از کیفیت بسیار مطلوبی برخوردار است و با عیار 99/999 درصدی در جهان مشتریان خاص خود را دارد و امیدواریم با این کیفیت تولیدات بتوانیم جایگاه جهانی خود را در صنعت مس ارتقا دهیم.

وی همچنین با اشاره به گلایه اهالی معدن کشور در مورد فرسوده بودن اکثر تجهیزات و فناوری بکار رفته در معادن گفت: این گلایه درستی است و وزارت صمت برای نوسازی ادوات معدنی برنامه ریزی کرده است.

سرپرست معاونت امور معدنی وزارت صنعت افزود: با مذاکراتی که با وزیر صنعت داشتیم امیدواریم بزودی منابع ارزی مورد نیاز برای نوسازی تجهیزات معدنی فراهم شود.

سعدمحمدی ادامه داد: در مرحله نخست معادن بزرگ کشور تجهیز خواهند شد تا به افزایش تولید کمک بیشتری شود و معادن متوسط و کوچک نیز از نظر دور نمانده اند و مقرر است آن‌ها نیز از این منابع برای نوسازی تجهیزات خود استفاده کنند.

وی گفت: کشور نیازمند حرکت و توسعه بیشتر در بخش معدن است تا جایگاه معادن در تولید ناخالص ملی کشور و اقتصاد ملی بهبود یابد و توسعه امکانات فنی، آموزش و قوانین پویا در دستور کار وزارت صنعت، معدن و تجارت است

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.