رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

شرکت «مجتمع فولاد خراسان» با شکستن رکورد سود سهام خود، در ۹ ماهه سال جاری موفق شد سود هر سهم خود را ۲۲۱ درصد نسبت به سال گذشته ارتقا دهد.


به گزارش معدن مدیا به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد خراسان، این شرکت با نماد بازار سرمایه‌ «فخاس»، در ۹ ماه اول امسال با گزارش مبلغ یک هزار و ۹۹۴ ریال سود برای هر سهم خود، موفق شد ضمن ثبت افزایش ۲۲۱ درصدی سود سهام نسبت به دوره مشابه پارسال، بالاترین سود هر سهم را نسبت به سال‌های گذشته محقق کند.

به گفته مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان این شرکت با ثبت مبلغ ۴۹ هزار و ۳۰۹ میلیارد ریال فروش و شناسایی ۱۷ هزار و ۹۴۰ میلیارد ریال سودخالص بالاترین میزان فروش و سودخالص را از زمان تاسیس ثبت کرد.

کسری غفوری یکی از اهداف اصلی فولاد خراسان را کسب درآمد برای سهامداران برشمرد و اظهار داشت: عملکرد یک بنگاه اقتصادی باید به گونه‌ای باشد که بازده سرمایه سهامداران را افزایش داده و موجب کسب بازدهی مناسب برای سهامداران شود.

وی دلیل دستیابی به سطح بالای رشد سود هر سهم و عوامل موثر بر آن را تصمیم‌گیری‌های مدیریتی در شاخص‌های ریسک، جریان‌های نقدینگی و عوامل موثر بر بازار سرمایه آن دانست.

کسری غفوری با بیان اینکه در ۹ ماه نخست سال گذشته، سود خالص شرکت پنج هزار و ۵۹۰ میلیارد ریال بوده، افزود: رقم ۱۷ هزار و ۹۴۰ میلیارد ریال سود خالص شرکت در ۹ ماه اول سال جاری نشان می‌دهد که شرکت با ثبت رشد ۲۲۱ درصدی، کارنامه درخشانی را در این بازه زمانی ثبت کرده است.

وی رشد چشمگیر درآمد و سود این شرکت را در ۹ ماه امسال نسبت به عملکرد مدت مشابه سال پیش، پیامد مدیریت بازاریابی و فروش محصولات از یک سو و مدیریت بهای تمام شده محصولات تولیدی از سوی دیگر دانست که منجر به افزایش حاشیه سود خالص و ناخالص شده و سودآوری، بهره‌وری و بازدهی سرمایه را برای فولاد خراسان به همراه داشته است.

گفتنی است سرمایه ثبت شده فخاس ۹ هزار میلیارد ریال است و سهامداران عمده این مجتمع، موسسه «صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر»، «شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات» و «موسسه صندوق حمایت از بازنشستگی کارکنان فولاد» و قریب به ۲۰ هزار سهامدار خرد هستند.

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.