رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

عضو هیئت عامل ایمیدرو گفت: منابع بخش معدن صرف توسعه این بخش و زیربناهای آن خواهد شد. طی سال جاری اکتشاف بسیار اساسی‌تر از سایر بخش‌ها است اما حمل و نقل یکی از زیربناهای توسعه بخش معدن محسوب می‌شود که نباید از آن غافل شد. بنابراین ایمیدرو اعتبارات دیگری را نیز به این بخش تزریق می‌کند.


به گزارش معدن مدیا به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، جمشید ملارحمان در نشست ویدئوکنفرانسی با محمدرضا بهرامن رئیس خانه معدن ایران، محمد عیقرلو دبیر فدراسیون حمل و نقل و لجستیک، سبحان نظری دبیر انجمن صنفی شرکت‌های حمل و نقل ریلی، اعضای کمیته حمل و نقل خانه معدن ایران و برخی معاونان و مدیران ایمیدرو به بررسی مسائل و مشکلات ارائه راهکار در حمل و نقل بخش معدن پرداختند.

وی با بیان اینکه نگاه ایمیدرو به بخش حمل و نقل توسعه‌ای است، افزود: پیشنهاد ما این است که با در نظر گرفتن الگوهای بین‌المللی حمل و نقل در بخش معدن و بررسی رابطه بین این حوزه و بخش معدن، به راهکارهای موثر در حل مشکلات حمل و نقل در بخش معدن پرداخته شود. برای رسیدن به نگاه جامع در حمل و نقل بخش معدن باید گلوگاه‌های توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل در این بخش را شناسایی کنیم.

عضو هیئت عامل ایمیدرو خاطرنشان کرد: ایمیدرو هم در طرح ایجاد زیربناها برای معادن کوچک و هم از طریق شرکت‌های زیرمجموعه در حال فعالیت برای توسعه زیربناهای بخش معدن است که از جمله می‌توان به انتقال آب از خلیج فارس به استان‌های شرقی کشور و احداث راه‌آهن سیرجان-کرمان اشاره کرد.

محمدرضا بهرامن نیز اظهار داشت: از آنجا که افزایش قیمت‌های بخش حمل و نقل، فعالیت بخش معدن را با چالش جدی مواجه می‌کند، میزان ظرفیت جاده‌ها و ریل‌ها، باید کارشناسی شود تا ایمیدرو بهتر بتواند در حمایت و تامین مالی پروژه‌های حمل و نقل تصمیم‌گیری کند.

محمد عیقرلو در این نشست، عنوان کرد: هدف ما تشکیل شرکت تعاونی چند منظوره‌ای است که تمام بخش‌های حمل و نقل را پوشش داده و بتواند نیازهای صنعت معدن را تامین کند.

نظری نیز تصریح کرد: ایمیدرو و فعالان معدنی برای رشد و تداوم فعالیت پایدار، باید در سرمایه‌گذاری مستقیم در بخش حمل و نقل فعال‌تر باشند. همچنین فراهم کردن مقدمات یک هلدینگ لجستیکی در بخش معدن همزمان پیگیری شود.

همچنین فرید دهقانی مدیرعامل صندوق سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی با اشاره به تامین مالی طرح‌های بخش حمل و نقل از منابع شرکت‌های معدنی بزرگ تاکید کرد: بخش معدن به حمل و نقل آسان و ارزان نیاز جدی دارد اما نباید روش‌های تامین مالی را به گونه‌ای طراحی کنیم که شرکت‌های بزرگ معدنی دچار مشکل شوند.

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.