رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

مدیرکل راه‌آهن اراک گفت: شمش آلومینیوم به عنوان یک محصول استراتژیک تولیدی این استان برای نخستین بار از سوی راه‌آهن این شهرستان بارگیری و به خارج از کشور صادر شد.


به گزارش معدن مدیا به نقل از ایرنا ، «حمید گوگوچانی» افزود: یک‌هزار تن شمش آلومینیوم از شرکت آلومینیوم اراک در واگن‌های اروپایی بارگیری و به مقصد ترکیه صادر شد.

وی ضمن اعلام آمادگی برای حمل مواد اولیه مورد نیاز و محصولات تولیدی شرکت های مختلف صنعتی استان مرکزی از بنادر مختلف و پایانه های ریلی مرزی گفت: در این راستا نشست‌های مختلفی با شرکت‌های تولیدی و صنعتی برای انتقال بار از شبکه جاده‌ای به ریلی به‌صورت حمل مستقیم ریلی و حمل ترکیبی برگزار شده‌ است.

مدیرکل راه‌آهن اراک خاطرنشان کرد: حمل بار از سوی راه آهن علاوه بر کمک به روان‌سازی و کاهش ترافیک جاده‌ای، افزایش ایمنی در حمل بار و جلوگیری از بروز حوادث جاده‌ای برای صاحبان بار نیز یک مزیت اقتصادی محسوب می‌شود.

حوزه راه آهن اراک شامل ۵۴۵ کیلومتر خطوط ریلی در پنج استان قم، مرکزی، لرستان، همدان و کرمانشاه است که ۲۱ ایستگاه را تحت پوشش دارد.

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.