رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه تحت تاثیر دلار ضعیف‌تر و رشد نگرانی‌های تورمی به بالای مرز روانی مهم یک هزار و ۹۰۰ دلار صعود کرد.


به گزارش معدن مدیا به نقل از ایسنا ، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۴ درصد افزایش، به یک هزار و 906 دلار و ۹۹ سنت رسید که بالاترین قیمت از هشتم ژانویه بود.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۵ درصد افزایش، به یک هزار و 906 دلار و ۶۰ سنت رسید.

استفن اینس، از شرکای شرکت مدیریت دارایی SPA، اظهار داشت: دلار ضعیف‌تر به صعود طلا کمک کرده و ریسک‌های تورم رو به رشد در حال حاضر موارد دیگر را تحت‌الشعاع خود قرار داده است. حتی اگر تورم بالا بماند، بانک مرکزی آمریکا همچنان سیاست انبساطی خود را حفظ می‌کند. آنچه برای طلا اهمیت دارد، نرخ‌های واقعی هستند. پایین بودن نرخ‌ها، دلار را ضعیف می‌کند و طلا از این وضعیت بهره می‌برد.

شاخص دلار در برابر سبدی از ارزهای رقیب نزدیک به پایین‌ترین رکورد خود در چهار ماه و نیم گذشته ایستاد.

بازده اوراق خزانه آمریکا نزدیک به پایین‌ترین رکورد دو هفته اخیر ایستاد و هزینه نگهداری طلا که دارایی بدون بازدهی است را کاهش داد.

ریچارد کلاریدا، نایب رئیس بانک مرکزی آمریکا، تصریح کرد: بانک مرکزی آمریکا می‌تواند هر گونه جهش احتمالی تورم را بدون منحرف شدن اقتصاد از مسیر احیا، کنترل کند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با یک درصد افزایش، به دو هزار و 797 دلار و ۸۹ سنت صعود کرد. هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۶ درصد افزایش، به ۲۸ دلار و ۱۶ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۱.۳ درصد افزایش، به یک هزار و 207 دلار و ۷۳ سنت رسید.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.