رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

عزیزاله عصاری ضمن تمجید از استقبال مردم برای ورود و سرمایه گذاری در بازار سرمایه در رابطه با سوداگری در این عرصه هشدار داد.


به گزارش معدن مدیا و به نقل از معدن نیوز، عزیزاله عصاری ضمن تمجید از استقبال مردم برای ورود و سرمایه گذاری در بازار سرمایه در رابطه با سوداگری در این عرصه هشدار داد.

مدیرعامل سابق هلدینگ توسعه معادن و فلزات گفت : استقبال جامعه و سرمایه گذاری در بازار سرمایه به عنوان محلی امن و راحت الوصول برای نگهداشت سرمایه در چرخه پولی، کنترل نقدینگی و تامین سرمایه تولید بسیار موثر و بطور کل اتفاق مبارکی در اقتصاد کشور ماست.

وی اظهار داشت: چنانچه اختیار عمل به شرکت های تولیدی بزرگ داده شود، این حجم ورود سرمایه به بورس می تواند تاثیر بسیار زیادی بر رونق تولید و تامین سرمایه طرح های توسعه ای تولیدی داشته باشد.

عصاری با اشاره به احتمال ظهور سوداگری و  سفته بازی در بازار سرمایه تاکید کرد: نقطه قابل توجه اینجاست که متاسفانه امروزه افزایش قیمت سهام و رشد نسبت به قیمت بازدهی شرکتها و بطور کل بازار سرمایه با کاهش آتی ارزش پول ملی رابطه ای مستقیم پیدا کرده و به عبارتی دیگر ارزش جایگزینی شرکت‌ها با نرخ های برابری بالاتر ارز و قیمتهای بالاتر سرمایه تعیین شده است.

وی ادامه داد پدیده مذکور می تواند عواید سوداگرانه معمول این نوع بازارها را به همراه داشته باشد که تداوم روند مذکور سبب انتقال و سرریز بخشی از عواید سوداگرانه به بازارهای مستغلات و ارز و در نتیجه رشد بیشتر قیمت آنها می  شود.

عصاری تاکید کرد: در شرایط کنونی و با هدف کنترل و هدایت نقدینگی و کنترل رفتارها و نتایج احساسی در بازار، مدیریت حجم مبنا و دامنه بازار سهام توسط دست اندرکاران سازمان بورس ضروری خواهد بود.

وی همچنین اطهار امیدواری کرد: انتظار می رود دولت در مواجه با کسری بودجه نسبت به انتشار اوراق با شرایط جذاب در جامعه اقدام نماید تا در عین حال هم تامین مالی صورت گیرد و هم در کنترل نقدینگی مفید واقع شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.