رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صدر تامین با بیان اینکه استراتژی کلی این شرکت و شستا، توسعه شرکت های مس در منطقه کرمان است گفت: یک مس دیگر را طی ۲ سال آینده با محصولات متنوع‌تر در این استان احداث می کنیم.


به گزارش معدن مدیا به نقل از معدن نیوز – مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صدر تامین با بیان اینکه استراتژی کلی این شرکت و شستا، توسعه شرکت های مس در منطقه کرمان است گفت: یک مس دیگر را طی ۲ سال آینده با محصولات متنوع‌تر در این استان احداث می کنیم.

غلامرضا سلیمانی روز چهارشنبه در نشست خبری افزود: در این زمینه با استاندار کرمان رایزنی کردیم که در شهرستان راور و یا هر نقطه دیگری که کار اکتشافات انجام نشده، هزینه و ظرفیت سازی انجام شود که این اقدام در نهایت به اشتغالزایی و جهش تولید در استان می انجامد.

وی اظهار داشت: مس در دنیای آینده یکی از عناصر فلزی پرمصرفی است که با تکنولوژی پیش می رود لذا سرمایه گذاری در این حوزه باخت نیست و برای ما اهمیت بسیاری دارد.

سلیمانی با بیان اینکه مس به ۲ دلیل برای ما اهمیت دارد گفت: فعالیت شرکت مس باهنر در صنایع پایین دست، خام فروشی را متوقف می کند و اعتقاد داریم که کاتد را باید به صنایع دیگر ببریم و روند دنیا نشان می دهد که مصرف این محصول رو به افزایش نهاده است.

نمودار صعودی تولید و فروش شرکت صدر تامین در سال جهش تولید

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صدر تامین عنوان کرد: حوزه صنایع معنی شستا دارای ۲۴ شرکت مدیریتی دارد و ۸۰ درصد فعالیت ما بنگاه‌داری در عرصه تولید صنعت است.

وی با بیان اینکه در شرایط خاص تحریم و کرونا، رکود داخل کشور و باوجود مرزهای بسته فعالیت می کنیم افزود: پول صادرات ۱۰ جا می چرخد و ماه‌ها سرمایه به دستمان نمی رسد اما با همه این ها در قسمت ذوب به عنوان آلوده ترین بخش جوانان کرمانی با شوق افرایش تولید را رقم می زنند.

سلیمانی با اشاره به تلاش ۲۰ هزار کارگر در مجموعه هولدینگ گفت: طی ۱۰ ماه رشد تولید هولدینگ را به صورت میانگین ۶ درصد بیش از مدت مشابه سال گذشته رقم زد و برخی شرکت ها با ظرفیت ۱۰۰ درصد کار می کنند و چند شرکت با افزایش بهره وری رقم ۲۷ درصدی در تولید خود داشتند که این امر تحقق شعار جهش است.

وی بیان داشت: فروش ما غیر از ذوب آهن سال گذشته با رشد ۹۰ درصدی به ۲ هزار و ۷۶۰ میلیارد تومان رسیده که نشان می دهد تولید کیفی و بازار مناسب در اختیار داریم.

وی اضافه کرد: فروش ذوب آهن اصفهان نیز امسال با ۷۶ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۱۵ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صدر تامین افزود: سود ۹ ماهه امسال شرکت سرمایه‌گذاری صدر تامین شرکت یکهزار و ۷۲۰ میلیارد تومان بوده که رشد ۱۳۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ داشته است.

بهره‌برداری از معدن طلای سیستان و بلوچستان و زغال سنگ بیرجند

وی با اشاره به ۲ اتفاق خوب در این شرکت اضافه کرد: در استان محروم سیستان بلوچستان پنج سال برنامه اکتشاف را پیگیری می کنیم که مجوز برداشت یکی از ذخایر بزرگ کشور را با ۷۳ میلیون تن گرفتیم که در مرحله طرح احداث کارخانه است لذا با سرمایه گذاری در این معدن اشتغال و امنیت را در منطقه ایجاد می‌کنیم.

سلیمانی بیان داشت: زغال سنگ طبس ۲ هزار و ۵۰۰ نفر در این منطقه محروم استان بیرجند اشتغالزایی می کند که تلاش می کنیم این شرکت وارد بورس شود و روز چهارشنبه با نماد زغال ۲ اطلاع رسانی می شود که سهامی خوب با ارزش ذاتی، بیش از مبلغ عرضه شده است.

رشد ۲۷ درصدی تولید مس باهنر کرمان و بازار فروش محصولات مسی

وی ابراز داشت: مس باهنر در سال گذشته جزو شرکت های نخست هولدینگ بوده و این شرکت طبق آمار ۱۰ ماهه ۹۹ با تولید ۲۶ هزار و ۷۰۰ تن نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ رکورد خوبی زده‌ و ۲۷ درصد رشد را داشته داشته که جای قدردانی دارد.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صدر تامین گفت: این رشد تولید با امکانات و تجهیزات گذشته اما با ارتقای بهره‌وری و استفاده از ظرفیت بازار رقم خورده است و مس شهید باهنر کرمان در شاخص فروش سال ۹۹ با ۲ هزار و ۴۰۳ میلیارد تومان، رشد ۱۲۰ درصدی داشته که نشان از بازار خوب برای محصولات مسی ما دارد.

وی با بیان اینکه سود عملیاتی ۹ ماهه مس باهنر نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۱۲۴ درصدی داشته است یادآور شد: حاشیه سود شرکت ۴۳ درصد در ۹ ماهه امسال رشد داشته که نشان می دهد مدیریت شرکت و هیات مدیره با حرکت در راستای استراتژی، موفق عمل کرده است.

وی افزود: افزایش سرمایه مس باهنر سال گذشته به ۲۶۰ میلیارد تومان رسید که آن را در راستای اشتراتژی خود توسعه دادیم و آماده سرمایه گذاری برای هر طرح توسعه مس باهنر در بالا و پایین دست هستیم.

سلیمانی تصریح کرد: پروژه بهبود راندمان افزایش تولید با اعتبار ۴۵۰ میلیارد تومان در مرحله انتخاب پیمانکار قرار دارد که ظرفیت آن را به ۴۵ هزار تن می رساند و همچنین افزایش تولید ۲ تا سه سال آینده در برنامه قرار دارد.

حمایت مس باهنر و صدر تامین از محصولات دانش‌بنیان

وی خاطرنشان کرد: طرح های بومی سازی شرکت مس شهید باهنر صرفه جویی ارزی برای کشور به همراه داشت که در حوزه نوآوری این شرکت ۹ زمینه نواوری از جمله لوله‌های آلیاژی، کوره های القایی، شبکه مسی شیلات و ساخت نازل گرافیکی را انجام داده است.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صدر تامین ادامه داد: از هر ایده، تکنولوژی و فعالیت دانش بنیان در حوزه مس باهنر و شرکت صدر تامین استقبال می کنیم و در این راستا استان کرمان بکی از استاندهای دانشگاهی خوب است که از آن استفاده می شود.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.