رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

در ادامه روند همکاری های دو و چند جانبه شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با مراکز علمی، پژوهشی، شرکت های دانش بنیان و نوآور و مبتکر در جهت برخورداری از فناوری های نوین در عملیات معدنکاری و صنایع فولادی، صبح امروز تفاهم نامه همکاری میان شرکت چادرملو و ماشین سازی اراک با هدف بهره‌گیری از تکنولوژی های نوین و ساخت ماشین آلات صنعتی با راندمان های افزوده منعقد شد.


به گزارش معدن مدیا به نقل از روابط عمومی چادرملو، در این مراسم ناصر تقی زاده مدیرعامل و عضو هیات مدیره چادرملو با اشاره به آمادگی این شرکت برای سرمایه گذاری های توسعه بخش در صنعت و معدن کشور افزود: چادرملو چندین طرح صنعتی در دست اقدام دارد و ما بسیار علاقمند هستیم برای اجرای این پروژها از توان و ظرفیت تکنولوژی و ماشین آلات ساخت داخل استفاده کنیم. بر این اساس چند اقدام عملی صورت پذیرفته که میتوان به تاسیس مرکز نوآوری،تحقیق و توسعه چادرملو در دانشگاه امیر کبیر و اکنون هم انعقاد تفاهم نامه همکاری با ماشین سازی اراک برای همکاری مشترک در جهت ساخت و تولید تجهیزات و ماشین آلات صنعتی اشاره کرد.

مدیرعامل چادرملو اظهار امیدواری کرد: این همکاری مشترک تحولی بزرگ در زمینه دستیابی به فناوری های نوین در ساخت ماشین آلات داخلی با هدف افزایش بهره وری، کاهش مصرف انرژی و مهمتر از همه قطع وابستگی به خارج از کشور ایجاد کند.

تقی زاده با اعلام این خبر که در حال حاضر بالغ بر 190 هزار میلیارد ریال عملیات اجرایی برای طرح های پیش بینی شده چادرملو در دست اجراست تاکید کرد: برای گام برداشتن در مسیر توسعه همه جانبه صنعتی باید ریسک پذیر بود در غیر این صورت عافیت طلبی عاملی بازدارنده در این راه است.

جعفرصفری مدیر عامل شرکت ماشین سازی اراک نیز ضمن تقدیر از جسارت مدیرعامل چادرملو برای ایجاد تحول در تثبیت ارتباط میان تولیدکنندگان، صنعتگران و مراکز علمی، اظهار امیدواری کرد با این همکاری مشترک تحول چشمگیری در حوزه معدن و صنایع معدنی کشور ایجاد شود و آثار مثبت آن به عنوان یک اقدام ملی توسعه بخش بزودی مشاهده گردد.

در پایان این مراسم اسناد تفاهم نامه همکاری، با امضای مدیران عامل و دو تن از اعضای هیات مدیره شرکت ها مبادله گردید.

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.