رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو گفت: سنگ آهن، امروزه بازار پر مصرفی در جهان دارد. معلوم نیست در آینده هم با وجود فناوریهای جدید تولید پلیمرها، این رونق در بازار وجود داشته باشد. پس باید با توجه به ظرفیت بالقوه کشور، حداکثر استفاده را ببریم .


به گزارش معدن مدیا به نقل از روابط عمومی چادرملو، ناصر تقی زاده با بیان این مطلب در ادامه با تاکید بر ضرورت دستیابی به منابع غنی سنگ آهن در عمق بیش از ۱۰۰۰ متری در کویر مرکزی ایران گفت : ایران در خصوص اکتشاف از رقبای خارجی خود عقب است، امروزه در کشورهای دارای ذخایر معدنی از تکنولوژی های به روز برای دستیابی به ذخایر زیر زمینی بیشترین استفاده را می برند اما در کشور ما هنوز این فناوری ها وجود ندارد در حالیکه برای ما بسیار مهم است که بتوانیم به ذخایر زیر سطحی دسترسی داشته باشیم. در حال حاضر ذخایر قابل توجهی از سنگ آهن در عمق بیش از ۱۰۰۰ متری شناسایی شده اما بهره برداری از آنها بدون بهره گیری از تجهیزات جدید امکان پذیر نیست .

وی با اشاره به اینکه چادرملو مصمم به تهیه تکنولوژی حفاری عمیق با هدف دستیابی به ذخایر قابل توجه زیر سطحی کشور تصریح کرد: در حوزه اکتشاف باید سرمایه گذاری و تلاش بیشتری کرد، بارها اعلام کردیم در هر کجای ایران اگر پهنه ای به ما واگذار شود، آماده انجام عملیات اکتشاف هستیم، البته نه به این معنی که الزاماً مالکیت آنرا داشته باشیم بلکه بصورت مشارکتی هم حاضر به همکاری هستیم.

وی افزود: در حال حاضر کار اکتشاف تفصیلی آنومالی D19 در حال انجام است و انتظار داریم بزودی نتیجه نهایی آن اعلام شود تا بتوانیم با دریافت پروانه بهره برداری، عملیات باطله برداری را آغاز کنیم . از طرفی چند پهنه دیگر در محدوده فعالیت معدن چادرملو شناسایی شده است که در حال مطالعه و بررسی هستیم.

مدیرعامل و عضو هیات مدیره چادرملو یادآوری کرد: سنگ آهن و فولاد محصولی است که امروزه بازار پر مصرفی در جهان دارد و ما با توجه به ظرفیت بی القوه کشور باید حداکثر استفاده را در شرایط فعلی ببریم . معلوم نیست در آینده این رونق وجود داشته باشد چرا که می بینیم بشر هر روز از فرآورده های جدید در صنایع استفاده می کند لذا ممکن است جایگزین های دیگری از جمله پلیمرها جانشین فولاد در صنایع شوند. باید برخی موانع موجود بر سر راه سرمایه گذاران معادن برداشته، در صدور مجوزها تسریع و امتیازات تشویقی نیز داده شود . تا بخش خصوصی ترغیب به سرمایه گذاری در این حوزه گردد.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.