رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

مدیر‌عامل «انگلو امریکن» گفت: شیوع مجدد کووید19 در شیلی تولید معادن مس گسترده این شرکت در این کشور واقع در دامنه رشته کوه‌های آند را کاهش نخواهد داد و احتمال نمی‌رود که مشکلاتی را هم برای زنجیره عرضه این فلز در کوتاه مدت بوجود آورد.


به گزارش معدن مدیا به نقل از روابط عمومی مجتمع مس سرچشمه، مدیرعامل شرکت انگلو امریکن اظهار داشت: عملیات‌های شیلیایی این شرکت توانستند با موفقیت همه‌گیری کووید 19 را در اوج آن پشت سر بگذارند و آمادگی کامل دارند با آخرین خیزش در موارد ابتلا به این ویروس و محدودیت‌های مرتبط با آن مقابله کنند.

پونا عنوان کرد: در حال حاضر هیچ نگرانی‌ای وجود ندارد. ما امیدواریم که عملیات‌های ما را منطبق با بودجه آن‌ها به پیش ببریم. موارد ابتلا به کووید 19 در شیلی طی هفته جاری به اوج‌های همه‌گیری صعود کرد که باعث تقریبا ناتوانی بیمارستان‌ها در ارائه خدمات به همه بیماران شد و مقامات مربوطه را وادار به قرنطینه پایتخت کشور، سانتیاگو، و بستن مرزهای این کشور واقع در آمریکای جنوبی کرد.

وی تصریح کرد: گمان نمی‌کند که هیچ مسئله‌ای در کوتاه مدت در رابطه با تولید، حمل و نقل یا زنجیره عرضه، علی‌رغم آخرین دور محدودیت‌ها، رخ دهد. ما هیچ خطر یا نگرانی‌ای را در رابطه با عملیات‌ها در طول هشت هفته آینده یا همین حدود حس نمی‌کنیم.

انگلو امریکن طی قرنطینه‌های کووید 19 در 2020 بیشترین آسیب‌ها را، نسبت به رقبای خود، در کشورهایی مانند آفریقای جنوبی و بوستوانا متحمل شد، هر چند که عملیات‌های شیلیایی آن عمدتا بدون آسیب روال عادی آن‌ها را ادامه دادند. طبق آمارهای منتشره از سوی اداره مس شیلی، کللاهواسی، معدنی که مشترکا به انگلو امریکن، گلنکور و شرکت ژاپنی میتسوئی و شرکا تعلق دارد، تولید خود در 2020 حدود 11 درصد نسبت به سال 2019 افزایش داد، در حالیکه بخش سور انگلو امریکن، که شامل معدن لُس برونچس می شود. صرفا 5 درصد افت تولید روبه‌رو شد.

پونا مطرح کرد: انگلو امریکن همچنین انعطاف خود را برای تصمیمات سازمان محیط زیست شیلی در رابطه با مجوزهای پروژه‌های تداوم عملیاتی مناقشه برانگیز در معدن لُس برونچس در نزدیکی سانتیاگو و در معدن کللاهواسی حفظ کرده است.

وی ابراز کرد: این شرکت خود را آماده می‌کند تا داده‌های بیشتری را در ماه آوریل به این سازمان تحویل دهد. این داده‌ها برای شفاف‌سازی ادعاهای این شرکت معدنکاری مبنی بر عدم تاثیرگذاری منفی پروژه تداوم عملیاتی لُس برونچس بر یخچال‌ها یا منبع آب واقع در نزدیکی سانتیاگو، که از نگرانی‌های اصلی جوامع محلی و فعالان محیط زیست است، ارائه می‌شود.

پونا ادامه داد: آب شیرین باید به مصرف انسانی برسد. این شرکت در سال جاری طرح خود را برای انتقال به استفاده از منابع آبی غیر شیرین در اواسط دهه جاری در معدن لُس برونچس تکمیل خواهد کرد. ما پیش‌بینی می‌کنیم که از 2027 به بعد استفاده از منابع آب شیرین را رها کنیم.

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.