رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

یک ماه بی ثباتی برای سنگ آهن و فولاد در حالی سپری می شود که چین اقدامات خود را در مورد کاهش تولید و آلودگی یکی از آلاینده ترین صنایع خود افزایش داد. وزارت صنعت و فناوری چین به دنبال ایجاد مکانیزمی برای مهار تولید فولاد بر اساس میزان انتشار کربن ، تخلیه آلاینده ها و مصرف انرژی است. در این بین سنگ آهن در سنگاپور بیش از 6 درصد در ماه جاری رشد کرد ، در حالی که معاملات فیوچرز فولاد در شانگهای نیز جهش قیمت داشتند.


به گزارش معدن مدیا به نقل از ایفنا ، سنگ آهن در ماه جاری میلادی به دلیل افزایش تقاضای فولاد و عرضه محدود مواد اولیه صعودی بود و قیمت ها دو هفته پیش رکوردهای جدیدی را شکستند. ولی پس از آن بازار شکسته شد و قیمت ها نزولی شدند، زیرا چین تلاش کرد این هیجان بازار کومودیتی ها را با توجه به نگرانی های تورمی آرام کند. در نتیجه نوسانات معاملات فیوچرز سنگاپور به بالاترین میزان در بیش از چهار سال گذشته رسید.

سیاست های جدید چین بر کاهش تولید به جای کاهش ظرفیت تولید متمرکز خواهد بود و به احتمال زیاد در آینده شاهد کاهش تولید بیشتر خواهیم بود. ولی هنوز یک سوال در مورد زمان اجرای این سیاست ها وجود دارد و با توجه به افزایش سریع قیمت ها در کوتاه مدت ممکن نیست.

چین بزرگترین مصرف کننده و تولیدکننده فولاد جهان مرتبا از اواخر سال گذشته تعهدات خود را برای جلوگیری از افزایش تولید تکرار کرده و مجموعه ای از محدودیت های تولید را برای کاهش انتشارآلاینده ها و هدف قرار دادن سفته بازها و احتکار کنندگان ارائه داده ولی هنوز هم کارخانه ها در حال تولید حجم بی سابقه ای از فولاد هستند زیرا حاشیه سود قوی آنها را قادر می سازد تا هزینه های تولید بیشتر را بتوانند تأمین کنند.

از طرفی مقامات چینی اخیرا اظهار داشته اند که چین با تنظیم واردات و صادرات، کاملا قادر به تأمین تقاضای داخلی فولاد خود بین سالهای 2021 و 2025 خواهد بود.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.