رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

چین به تنها کشوری تبدیل شده است که صادرات و واردات به اتحادیه اروپا را با وجود شیوع کرونا افزایش داده و سال گذشته توانسته است جای ایالات متحده را به عنوان بزرگترین شریک تجاری این منطقه از آن خود کند.


به گزارش معدن مدیا به نقل از راشاتودی، چین به تنها کشوری تبدیل شده است که صادرات و واردات به اتحادیه اروپا را با وجود شیوع کرونا افزایش داده و سال گذشته توانسته است جای ایالات متحده را به عنوان بزرگترین شریک تجاری این منطقه از آن خود کند.

بر اساس داده های منتشر شده توسط دفتر آمار اتحادیه اروپا، یورواستات، واردات 27 کشور عضو این اتحادیه از چین در سال 2020 به 383.5 میلیارد یورو (465.6 میلیارد دلار) رسیده است که 5.6 درصد نسبت به سال قبل از آن افزایش نشان می دهد. صادرات اتحادیه اروپا به چین نیز با 2.2 درصد افزایش به 202.5 میلیارد یورو (245.9 میلیارد دلار) رسید.

در همین مدت، تجارت اتحادیه اروپا با ایالات متحده که از نظر تاریخی بزرگترین شریک تجاری این قاره محسوب می شود، با افت چشمگیری روبرو شد.

واردات اتحادیه اروپا از آمریکا سال گذشته بیش از 13 درصد سقوط کرد، در حالی که صادرات کالاهای اروپایی به ایالات متحده نیز بیش از 8 درصد کاهش یافت. در نتیجه، ایالات متحده دیگر مهمترین مقصد تجاری اتحادیه اروپا نیست و چین جایگزین آن شده است.

بحران ویروس کرونا تجارت جهانی را ویران کرده و هم صادرات و هم واردات اتحادیه اروپا و منطقه یورو را تقریباً 10 درصد کاهش داده است.

با این وجود، آخرین اطلاعات یوروستات نشان می دهد که تجارت بین ملت های اروپایی و بقیه جهان در حال بهبود است.

طبق این داده های آماری، صادرات کالا در هر دو منطقه یورو و کل اتحادیه اروپا در ماه دسامبر نسبت به سال قبل از آن افزایش یافته است.

برای منطقه یورو این اولین افزایش صادرات از فوریه سال 2020 یعنی زمانی که بحران مالی همه گیری در سراسر جهان شروع شد، محسوب می شود. با این حال، واردات تا پایان سال 2020 روند کاهشی داشت.

منبع : تسنیم

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.