رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

عملکرد عالی اقتصاد چین در ژانویه و فوریه نشان می‌دهد رشد اقتصادی چین در سه ماهه اول سال جاری میلادی بالاترین نرخ رشد اقتصادی در میان اقتصادهای بزرگ دنیا خواهد بود.


به گزارش معدن مدیا به نقل از گلوبال تایمز، اقتصاد چین ابرهای بحران کرونا را کنار زده و در دو ماه اول 2021 به رشد رسیده است. شاخص‌های اصلی اقتصاد به خاطر تسریع مداوم تولید در نتیجه افزایش تقاضای داخلی و خارجی، بیش از 30 درصد رشد کرده‌اند.

تحلیلگران عقیده دارند عملکرد عالی اقتصاد چین در دو ماه اول سال جاری میلادی حاکی از آن است که نرخ رشد تولید ناخالص داخلی در سه ماهه اول 15 تا 20 درصد خواهد بود. به این ترتیب رشد اقتصادی چین در فصل زمستان بالاترین نرخ رشد اقتصادی در میان اقتصادهای بزرگ دنیا خواهد بود.

رشد اقتصاد چین در سه ماهه اول سال گذشته میلادی در بحبوحه قرنطینه‌های سختگیرانه جهت مهار ویروس کرونا متوقف شد. ولی پس از مهار این ویروس در چینT 2.3 درصد به صورت سالانه رشد کرد.

تولید ناخالص داخلی چین در 2021 احتمالاً فصل به فصل کندتر می‌شود ولی تحلیلگران چینی مطمئن هستند این کشور به هدف رشد 6 درصدی خود در سال جاری می رسد.

تولید صنعتی چین در دو ماه اول سال جاری میلادی 35.1 درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است. این در حالی است که 13.5 درصد در همین دوره در 2020 کوچک شده بود.

خرده فروشی 33.8 درصد افزایش یافته است در حالیکه 20.5 در همین دوره در سال گذشته میلادی کاهش یافته بود.

تحلیلگران عقیده دارند افزایش تقاضای بازارهای خارجی به رشد اقتصاد چین در ژانویه و فوریه کمک کرده است. پیش بینی می‌شود رشد تولید ناخالص داخلی چین در سه ماهه اول سال جاری میلادی حدود 17 درصد باشد و اقتصاد این کشور را بیش از پیش توسعه دهد.

برخی عقیده دارند واکسیناسیون سراسری کرونا باعث رونق دوباره فعالیت کارخانه‌ای در جهان و در نتیجه کاهش تقاضای خارجی برای صادرات چین در ماه‌های آینده می‌شود و چین باید دیر یا زود با این بی ثباتی دست و پنجه نرم کند.

منبع : خبرگزاری تسنیم

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.