رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

بر اساس اطلاعات رسمی گمرک در روز جمعه، واردات سنگ آهن چین در آوریل 3.5 درصد نسبت به ماه قبل کاهش یافته است . علت این امر وجود مشکلات حمل و نقل این محصول معدنی از کشورهای تأمین کننده در اثر آب و هوای نامناسب عنوان شده است.


به گزارش معدن مدیا بر اساس داده های اداره کل گمرک ، در ماه گذشته حجم ورودی ماده اولیه فولاد 98.57 میلیون تن بوده است.

این در حالی است که واردات سنگ آهن در ماه مارس 102.11 میلیون تن و در ماه آوریل 2020 به میزان 95.71 میلیون تن بوده است.
تانگ بینگهوا ، تحلیلگر موسسه CIFCO Futures ، قبل از انتشار این آمار گفته بود: “حمل و نقل از استرالیا اخیراً به دلیل وجود طوفان در اوایل آوریل کاهش یافته است.”
با این وجود تقاضا برای سنگ آهن همچنان قوی باقی ماند ، زیرا کارخانه هایی که تحت محدودیت های تولیدی برای کاهش انتشار کربن نبوده اند توسط دولت افزایش یافته است . طبق اعلام انجمن آهن و فولاد چین ، تولید آهن خام در 20 روز اول آوریل نسبت به مدت مشابه در ماه مارس بیشتر است.
در چهار ماه اول سال 2021 ، چین 381.98 میلیون تن سنگ آهن وارد کرده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 6.7٪ افزایش یافته است.
همچنین داده ها نشان داد که صادرات محصولات فولادی ماه گذشته نسبت به مدت مشابه سال گذشته 26٪ افزایش یافته و به 7.97 میلیون تن رسیده است ، در حالی که واردات فولاد چین با 16٪ افزایش به 1.17 میلیون تن رسیده است.
پکن در اواخر آوریل اعلام کرد تخفیف مالیاتی برای بیشتر صادرات فولاد را لغو می کند و تعرفه واردات موقت برخی محصولات اولیه فولاد مانند آهن خام ، فولاد خام و ضایعات فولاد را برای اطمینان از تأمین داخلی فلزات آهنی معاف می کند.
اطلاعات گمرک نشان داد ، در دوره ژانویه تا آوریل ، این کشور 25.65 میلیون تن فولاد صادر کرده و 4.89 میلیون تن از سایر کشورها خریداری کرده است.
منبع : www.mining.com
ترجمه اختصاصی توسط معدن مدیا

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.