رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

محدودیت‌های جدید کرونایی در هند روند رشد اقتصاد را کند کرده و احتمال بدتر شدن شرایط اشتغال را بالا برده است.


به گزارش معدن مدیا به نقل از تسنیم ، دورنمای اقتصاد هند دوباره ضعیف شده است. در بدترین حالت، پیش‌بینی می‌شود ضربه همه‌گیری کرونا به اقتصاد هند عمیق‌تر از حد انتظار باشد و ترس از تشدید بحران اشتغال در سال پیش رو را افزایش دهد.

محدودیت‌های جدید برای مهار موج فعلی همه‌گیری کرونا مانع فعالیت‌های اقتصادی در هند شده و میلیون‌ها نفر را بیکار کرده است. بنابراین اقتصاددان‌ها برای دومین بار از اوایل آوریل، دورنمای رشد اقتصاد هند را پایین آورده‌اند.

نظرسنجی از اقتصاددان‌ها در هفته آخر ماه مه نشان داد دورنمای رشد اقتصادی این کشور در فصل بهار تا 21.6 درصد به صورت سالانه و 9.8 درصد در سال مالی جاری پایین آمده است، در حالی که قبلا 23 درصد و 10.4 درصد پیش‌بینی شده بود. اقتصاددان‌ها انتظار دارند رشد اقتصاد هند در سال مالی آینده 6.7 درصد باشد. این رقم قبلا 6.5 درصد پیش‌بینی شده بود.

هیچکدام از 29 اقتصاددانی که از آنها نظرسنجی شده، بهبود قدرتمند اقتصاد هند را پیش‌بینی نکرده‌اند.

طبق گفته یکی از اقتصاددان‌های رابو بانک:« روند بهبود اقتصاد هند قبل از آغاز موج دوم کرونا بسیار قدرتمند بود. این بدان معناست که با پایین آمدن میزان ابتلا به کرونا در کشور می‌توان دوباره به رشد اقتصادی رسید. ولی سرعت واکسیناسیون باید افزایش یابد تا بتوانیم تاثیر آن را در سال جاری ببینیم».

نرخ بیکاری در هند در هفته منتهی به بیست و سوم ماه مه، 14.73 درصد بود که نتیجه کند شدن روند رشد اقتصاد این کشور است.

بیش از 85 درصد یعنی 25 نفر از 29 اقتصاددان در پاسخ به این سوال که آیا شرایط اشتغال طی یک سال آینده بدتر خواهد شد، پاسخ دادند:« احتمال آن خیلی زیاد است».

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.