رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

صدور پروانه بهره برداری صنعتی در کشور طی ۳ ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۱۵ درصد کاهش یافت. در عین حال، صدور پروانه بهره برداری معادن با رشد ۴٫۱ درصدی همراه بود.


به گزارش معدن مدیا و به نقل از خبرگزاری فارس، طی ۳ ماهه اول امسال هزار و ۱۵۸ فقره پروانه بهره برداری صنعتی صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل افت ۱۵ درصدی را تجربه کرده است. در این مدت ۷ هزار و ۳۷۳ فقره جواز تأسیس صنعتی صادر شد که نسبت به ۳ ماهه اول سال قبل ۲۴٫۷ درصد رشد داشته است.

همچنین طی ۳ ماهه اول امسال صدور پروانه اکتشاف معادن ۱۴٫۲ درصد افت داشت و به ۲۰۵ فقره رسید. در عین حال ۱۰۳ فقره گواهی کشف برای ذخایر معدنی صادر شد که با افت ۸ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته همراه بوده است. در این مدت صدور پروانه بهره برداری با رشد ۴٫۱ درصدی به ۱۲۶ فقره رسیده است.

در مورد وضعیت صدور جواز خدمات فنی و مهندسی طی ۳ ماهه اول امسال نیز باید به افت ۸٫۱ درصد اشاره کنیم به طوری که در این مدت فقط ۵۷ فقره جواز صادر شد. صدور جواز تأسیس مرکز پژوهش‌های صنعتی و معدنی نیز ۷۵ درصد افت داشت و تنها یک فقره جواز طی بهار امسال صادر شد.

صدور گواهی تحقیق و توسعه نیز با کاهش ۶۴٫۲ درصدی طی ۳ ماهه اول امسال به ۲۴ مورد رسید. در همین حال، صدور پروانه تحقیق و توسعه نیز با کاهش ۱۴٫۳ درصدی به ۳۰ فقره رسید.

جزئیات صدور جواز بهره برداری صنعتی و معدنی طی بهار امسال

 

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.