رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

در جلسه اعضای انجمن نوردکاران فولادی با نایب رییس مجلس،‌ رییس کمیسیون صنعت مجلس و وزیر صنعت راهکارهای مدیریت بازار فولاد، کاهش فوری قیمت فولاد و ممنوعیت فروش خارج از شبکه بررسی شد.


به گزارش معدن مدیا به نقل از خبرگزاری فارس، برخی کاربران سامانه «فارس من» با ثبت سوژه ای با عنوان «نهادهای نظارتی و امنیتی به بازار شمش و مقاطع فولادی ورود کنند» خواستار مدیریت و کنترل بازار فولاد شدند.

در این مورد اعضای انجمن نوردکاران فولادی و انجمن سنگ آهن ایران به دعوت علی نیکزاد نائب رییس مجلس شورای اسلامی به مجلس رفته و نقطه نظرات خود را در خصوص چالش های تولید و راه کار های رفع آن مطرح کردند.

در این جلسه همچنین گلایه فولادسازان در خصوص دخالت دولت در قیمت گذاری فولاد در بورس کالا مطرح شد و مقرر شد وزارت صمت تمهیداتی در این خصوص بیندیشد و همه دستورالعمل ها با کسب نظرات تشکل های مختلف در حوزه فولاد و محصولات نوردی صورت گیرد.

در این جلسه علیرضا رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد که با توافق هایی که با تولیدکنندگان و تشکل های مرتبط با زنجیره فولاد داشتند به زودی همه محصولات فولادی اعم از شمش و مقاطع از طریق بورس کالا عرضه خواهد شد، فروش خارج از شبکه تخلف بوده و ممنوع می شود و طبق این دستور العمل شاهد کاهش ۳۰ درصدی قیمت فولاد خواهیم بود.

اعضای انجمن نوردکاران فولادی ایران نیز در این دیدار از پیگیری های وزیر صنعت و معاونت معدنی وزارت صنعت در خصوص افزایش حجم عرضه فولاد از طریق بورس کالا و کاهش قیمت آن قدردانی کرده و خواستار اجرایی شدن این تصمیمات شدند. به عقیده اعضای این انجمن، شمش فولادی که در ایران تولید می شود کمتر از ۵ درصد به واردات وابستگی دارد اما قیمت شمش فولاد در بورس کالا بر اساس نرخ دلار تعیین می شود و چرا شمشی که در ابتدای سال با ۴ هزار تومان در هر کیلو قیمت گذاری شد، در مهر ماه به ۱۲ هزار تومان رسیده است ، این در حالی است که هزینه های ثابت شامل سنگ آهن و انرژی و نیروی انسانی طی این مدت افزایش قیمت نداشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.