رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: در راستای فعال کردن معادن راکد استان، طی چند ماه اخیر ۱۸۰ پروانه بهره‌برداری معدنی سلب صلاحیت شده و در مراحل مزایده عمومی قرار گرفته است.


به گزارش معدن مدیا به نقل از ایرنا ، مرتضی اشرفی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: حسب دستور مقامات عالی کشور معادن راکد باید فعال شده و به چرخه اقتصاد بازگردند که در این راستا از ۹۳۰ پروانه بهره‌برداری معدنی در استان خراسان رضوی ۴۸۰ پروانه راکد یا نیمه فعال است.

وی ادامه داد: ۶۰ مورد از پروانه‌های بهره‌برداری معدنی سلب صلاحیت شده در خراسان رضوی در ۲۳ بهمن ماه به مزایده گذاشته شد که ۲۰۰ شرکت دارای صلاحیت در این مزایده شرکت کردند، پروانه‌های بهره‌برداری باقی‌مانده نیز تا پایان امسال به مزایده گذاشته خواهند شد.

معاون استاندار خراسان رضوی بیان کرد: احیای معادن راکد به اشتغال‌زایی و رونق اقتصادی خراسان رضوی کمک شایانی می‌کند که در این راستا ۲۸۰ پروانه یا گواهی اکتشاف معدنی در استان تا پایان سال به مرحله راه‌اندازی خواهد رسید.

مشکل کالاهای اساسی مربوط به شبکه توزیع است

اشرفی همچنین مشکلات مربوط به گوشت مرغ و روغن در بازار استان را ناشی از مشکلاتی در بخش توزیع دانست و افزود: تفاوت قیمت کالاهای اساسی طرح تنظیم بازار در استان‌های مختلف و سوء استفاده برخی افراد از این موضوع باعث بروز مشکلاتی در توزیع کالاها شده است.

وی اضافه کرد: یکی از مهم‌ترین مشکلات کنونی در حوزه توزیع کالاهای اساسی در خراسان رضوی مربوط به توزیع گوشت مرغ است که تصمیماتی در این خصوص در سطح کلان کشور گرفته شده و ما نیز به صورت جدی پیگیر رفع این مشکل هستیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی تصریح کرد: خراسان رضوی در تلاش است تسهیلات بیشتری را در زمینه تامین کالاهای اساسی به دست آورد که در این راستا سهمیه ویژه‌ای از گوشت منجمد مرغ برای این استان جذب شده و هم‌اینک توزیع آن در مشهد آغاز شده است.

اشرفی الکترونیکی کردن توزیع کالاهای اساسی را از اقدامات خراسان رضوی برای جلوگیری از کمبود و افزایش قیمت و نظارت مطلوب بر شبکه توزیع دانست و اظهار امیدواری کرد تا پایان امسال گسترش الکترونیکی کردن توزیع کالاهای اساسی بتواند از التهابات بازار استان بکاهد.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.