رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

مدیرعامل شرکت مس در آیین امضای تفاهم‌نامه احداث و نوسازی مدارس در ورزقان با تشکر از استاندار آذربایجان شرقی، نماینده ورزقان، فرماندار و تمامی مسئولان استان که با همدلی و یکرنگی زمینه توسعه و رشد صنعت مس در آذربایجان را فراهم کردند، گفت: علاوه بر امضای تفاهم‌نامه ساخت و نوسازی مدارس، این شرکت سال گذشته ساخت آزادراه خواجه ورزقان را شروع نموده است.


به گزارش معدن مدیا به نقل از روابط عمومی مس، اردشیر سعدمحمدی با تأکید بر این‌که مس خود را در کنار مردم ‌می‌‌بیند گفت: در زمینه مقابله با کرونا شرکت مس در طول این مدت کمک‌های زیادی در راستای ارتقای مراکز درمانی، تجهیز بیمارستان ورزقان و توزیع ماسک و مواد ضدعفونی در روستاها انجام داده است.

وی با اشاره به فعالیت‌های اجتماعی و ورزشی مس، افزود: تیم فوتسال مس سونگون قهرمان لیگ برتر و آسیا شده و امسال نیز در جام باشگاه‌های آسیا حضور خواهد داشت و با برنامه‌ریزی انجام‌شده بازهم قهرمانی آسیا را کسب می‌کنیم.

سعدمحمدی افزود: همچنین با توجه به رشد فضای ورزشی در منطقه و قهرمانی‌های تیم فوتسال مس سونگون طرح ایجاد یک کمپ ورزشی مدرن چندمنظوره در ورزقان نهایی شده که به‌زودی اجرایی خواهد شد.

مدیرعامل شرکت مس در ادامه با شاره به تحقق برنامه‌هایی که برای رشد و توسعه مجتمع مس سونگون برنامه‌ریزی‌شده بود گفت: اکتشاف در منطقه شرایط مساعدتری پیدا کرده است و قرارداد عملیات اجرایی و تعیین پیمانکار احداث کارخانه فاز ۳ تغلیظ در حال نهایی شدن است.

وی افزود: برای احداث فاز ۳ از اواسط سال گذشته تاکنون پنج میلیون مترمکعب خاک‌برداری انجام‌شده است و ۱۴۰ کانتینر تجهیزات این کارخانه سال گذشته به مجتمع مس سونگون منتقل شد و از بابت تأمین تجهیزات نگرانی نداریم.

سعدمحمدی با اشاره به این‌که خوشبختانه مناقصه احداث کارخانه ذوب نیز مراحل نهایی خود را طی می‌کند اظهار داشت: با تعیین پیمانکار، به‌سرعت عملیات احداث کارخانه ۱۰۰ هزار تنی ذوب که با قابلیت افزایش به ۲۰۰ هزار تن تعریف‌شده است به سرعت آغاز خواهد شد.

برگزاری آزمون استخدامی در استان آذربایجان شرقی

مدیرعامل شرکت مس با تأکید بر این‌که برای تأمین منابع مالی این طرح‌ها نگرانی وجود ندارد اظهار داشت: علاوه بر اشتغال مستقیم این طرح‌های برکات زیادی برای منطقه دارد و موجب ایجاد کارگاه‌ها و مراکز ساخت قطعه و تجهیزات و رشد شرکت‌های دانش‌بنیان و رونق مالی در این شهرستان می‌شود.

وی با بیان این‌که با اجرایی شدن این طرح‌ها برای تعداد زیادی از جوانان این منطقه اشتغال ایجاد خواهد شد افزود: به دنبال اجرای آزمون استخدامی برای جذب ۲۹۰ نفر نیرو از منطقه ورزقان و استان آذربایجان شرقی هستیم. از طریق آزمون افراد تا سطح دیپلم از شهرستان ورزقان و با هدف اجرای شایسته‌سالاری و ایجاد فرصت شغلی برای جوانان تحصیل گرده استان، مقاطع کارشناسی و بالاتر از جوانان استان جذب و بکارگیری می‌شوند.

به‌زودی خبرهای خوش اکتشافی را اعلام می‌کنیم

سعدمحمدی همچنین از اکتشاف ۳۲۷ میلیون تن ذخیره معدنی در سونگون خبر داد و گفت: تا پایان امسال، اخبار خوش دیگری از افزایش اکتشاف مس در این منطقه اعلام خواهم کرد.
مدیرعامل شرکت مس بیان کرد: خوشبختانه در منطقه اهر دو نقطه مستعد معدنی مس اکتشاف کردیم. همچنین به دنبال سر و سامان دادن به معدن مس مزرعه هستیم تا با مهیاکردن شرایط افزایش تولید موجبات اشتغال‌زایی و گردش مالی و ایجاد تحول در منطقه را فراهم کنیم.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.