رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با اشاره به سرمایه‌گذاری‌های این شرکت در زمینه‌های مختلف، جزئیات تفاهم‌نامه دو میلیارد دلاری این شرکت با وزارت صنعت، معدن و تجارت را تشریح کرد.


به گزارش معدن مدیا به نقل از به نقل از روابط عمومی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو، ناصر تقی‌زاده با اشاره به نقش صنایع و معادن بزرگ در رونق بخشی به اقتصاد کشور و توسعه مناطق کم‌برخوردار و محروم اظهار داشت: وظیفه ما مدیران صنعتی علاوه بر تولید حرکت به سمت آبادانی کشور و ایجاد اشتغال برای جوانان است.

وی با بیان این نکته که شرکت معدنی و صنعتی چادرملو قادر است سرمایه‌گذاری قابل توجهی، بدون مراجعه به بانک‌ها در بخش‌های مختلف صنعتی و معدنی و حتی غیرفلزی و پتروشیمی انجام دهد، افزود: برای اثبات این گفته با وزارت صمت تفاهمنامه‌ای به ارزش دو میلیارد دلار امضا کرده‌ایم.

تقی‌زاده طرح‌های ارائه شده برای این میزان سرمایه‌گذاری را شامل احداث واحد چهار میلیون تنی کنسانتره آهن، ساخت گندله‌سازی به ظرفیت پنج میلیون تن، ساخت واحد سوپر مگامدول 2.2 میلیون تنی، احداث واحد تولید فروآلیازها به ظرفیت 50 هزارتن، ساخت واحد تولید اسلب فولادی به ظرفیت دو میلیون تن و ورق‌های آلیاژی به ظرفیت دو میلیون تن، احداث دومین نیروگاه سیکل ترکیبی 500 مگاواتی با مشارکت سرمایه‌گذاری امید، ساخت دو واحد نیروگاه خورشیدی 10 مگاواتی، ساخت واحد مگامدول 800 هزارتنی در ابرکوه، تکمیل طرح نیمه تمام تولید شمش فولادی به ظرفیت 600 هزارتن در ابرکوه و راه‌اندازی ناحیه صنعتی در استان یزد عنوان و در عین حال تصریح کرد: اجرای این طرح‌ها در صورتی است که تشریفات اداری و بروکراسی‌های حاکم که مانع از تسریع و تحقق این‌گونه سرمایه‌گذاری‌ها می‌شود، برداشته شود.

مدیرعامل چادرملو به دغدغه‌های خود در خصوص ناکارآمدی برخی دستگاه‌ها و ایجاد موانع در مسیر رشد اقتصادی و توسعه کشور اشاره کرد و گفت: وقتی شرکت‌ها برای سرمایه‌گذاری‌های صنعتی و تولیدی اعلام آمادگی می‌کنند، برخی از نهادها به دلیل عدم اشراف بر اهمیت موضوع، مانع از تسریع در روند سرمایه‌گذاری و فعالیت‌ها می‌شوند، اگر کمیته یا ستادی در استان‌ها تشکیل شود و همه ادارات تابعی از آن باشند و به نظرات ستاد یادشده احترام بگذارند، سرمایه‌گذاری در ایران هم مانند همه کشورهای دیگر در کمترین زمان ممکن صورت خواهد گرفت و معتقدم بهترین راه رفع موانع تولید و سرمایه‌گذار، ایجاد ستادهایی متشکل از افراد نخبه، دلسوز و توسعه‌گرا در هر استان است.

وی بیان کرد: این ستاد می‌تواند با بهره‌گیری از ظرفیت‌های بالقوه معدنی و صنعتی در هر استان اندوخته‌ای قابل توجه برای سرمایه‌گذاری در زمینه‌های تولیدی و توسعه اجتماعی سازماندهی کند و با اختیارات لازم و بدون دخالت در امور مالی و صرفا با نگاه نظارت و حمایت در حل مشکلات و به عنوان عامل تسهیل‌کننده امور، موانع ناشی از بخشی‌نگری، تصمیم‌های غیرکارشناسی و بروکراسی‌های اداری را مرتفع سازد.

مهندس تقی‌زاده، با اشاره به نمونه‌ای از همکاری و سرمایه‌گذاری شرکت‌های بزرگ معدنی و صنعتی در استان‌های کرمان و یزد عنوان کرد: طرح عظیم و ملی شیرین‌سازی و انتقال آب خلیج فارس یکی از موارد خارق‌العاده همکاری همه جانبه ارکان موثر در این پروژه و جسارت و شجاعت مدیران خدوم بود که با پذیرش ریسک‌های ناشی از این اقدام غیر قابل باور حتی برای دست‌اندرکاران توسعه کشور، حرکتی بزرگ را آغاز کردند که انشالله سرآغازی باشد برای توسعه سایر مناطق کشور.

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.