رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

ناصر تقی زاده گفت: بهره برداری از فاز اول پروژه عظیم طرح شیرین سازی و انتقال آب خلیج فارس به مناطق مرکزی ایران فردا پنجشنبه آغاز می شود .


به گزارش معدن مدیا به نقل از روابط عمومی چادرملو، ناصر تقی زاده مدیر عامل و عضو هیات مدیره شرکت معدنی و صنعتی چادرملو و از پیشگامان اجرای این طرح عظیم ملی با اعلام این خبر افزود: این پروژه حیاتی در ۲ بخش اصلی و در ۳ فاز اجرایی شده است. بخش اول آن شامل تاسیسات آب شیرین کن با ظرفیت ۱ میلیون متر مکعب در روز است که در ۳۵ کیلومتری غرب بندر عباس اجرا شده است . و بخش دوم شامل احداث ایستگاه های پمپاژ و لوله گذاری خطوط انتقال آب به طول ۸۲۷ کیلومتر و قطر نامی ۱ هزارو ۳۰۰ و ۹۰۰ میلیمتر است .

وی افزود: فاز نخست از محل تاسیسات آب شیرین کن بندرعباس تا شرکت معدنی و صنعتی گل گهر به طول ۳۰۳ کیلومتر می باشد که فردا افتتاح می شود، فاز دوم از گل گهر تا مس سرچشمه به طول ۱۵۴ کیلومتر و فاز سوم از مس سرچشمه تا مجتمع صنعتی اردکان به طول ۳۷۰ کیلومتر است که به یاری خدا تا پایان بهمن ماه وارد مجتمع صنعتی چادرملو در استان یزد میشود.

وی هزینه پیش بینی شده برای اجرای این طرح عظیم ملی را بالغ بر ۱۱۰ هزارمیلیارد ریال عنوان کرد که از سوی ۳ شرکت مذکور، اعتبارات بانکی و صندوق توسعه ملی تامین شده است.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.