رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن گفت: در استان قزوین ۲۰۰ معدن وجود دارد که نیمی از آن‌ها غیرفعال بود و مشکل ۵۰ معدن در کارگروهی در حال بررسی است تا هر چه زودتر به چرخه تولید بازگردند.


به گزارش معدن مدیا به نقل از فلزات آنلاین ، تقی نبئی اظهار داشت: معارضین محلی، تعارضات بین نهاد‌های دولتی مثل منابع طبیعی و محیط زیست، کمبود نقدینگی در بخش سرمایه‌گذاری، فرسودگی ماشین‌آلات، نبود صنایع معدنی متناسب با ظرفیت معدنی، مشکلات فنی ناشی از ضعف مطالعات اولیه و اهلیت نداشتن برخی از بهره‌برداران ازجمله دلایل فعال نبودن نیمی از معادن استان است.

وی افزود: پیش از صدور پروانه بهره‌برداری برخی از استعلام‌ها انجام می‌شود، اما پس از شروع کار برخی مشکلات به وجود می‌آید.

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن بیان کرد: مشکل ۵۰ معدن در کارگروهی در حال بررسی است تا هر چه زودتر به چرخه تولید بازگردند.

نبئی اضافه کرد: از ابتدای امسال ۱۰تا ۱۲ معدن به چرخه تولید برگشته‌اند که پیش‌بینی می‌شود تا پایان امسال این تعداد به ۲۲ مورد برسد.

آنطور که وی اعلام کرده، بیش از ۱۶ ماده معدنی در استان تولید می‌شود که همین ظرفیت قزوین را به تولیدکننده برتر برخی کالا‌ها ازجمله صنعت شیشه تبدیل کرده است.

به گفته رئیس سازمان نظام مهندسی معدن، علاوه بر نیاز استان، استان‌های همجوار هم برای تامین مواد اولیه صنایع خود، روی معادن قزوین حساب باز کرده‌اند.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.