رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

دومین نمایشگاه تخصصی بومی سازی قطعات،تجهیزات و موادمصرفی گروه فولاد خوزستان دی ماه امسال برگزار می شود.


به گزارش معدن مدیا به نقل از ایراسین، نمایشگاه تخصصی بومی‌سازی قطعات، تجهیزات و مواد مصرفی گروه فولاد خوزستان که دومین دوره آن امسال از ۱۷ تا ۱۹ دی ماه در محل دایمی نمایشگاه‌های بین المللی استان خوزستان برپا خواهد شد، شعار بومی سازی، حمایت از کالای ایرانی و رونق تولید را سرلوحه کار خود قرار داده است.

لازم به ذکر است که امروزه بومی‌سازی به ویژه در صنعت فولاد به عنوان یکی از ارکان مهم و اصلی برای تولیدکنندگان به شمار آمده و تلاشهای بسیاری در جهت ارتقای سطح دانش در فرآیند تولید در صنایع فولادی در حال انجام است. چرا که با توجه به شرایط به وجود آمده برای کشور و همچنین صنعت فولاد که مورد تحریمهای بین المللی قرار گرفته، یکی از اراهکارهای مهم برای تامین نیاز صنایع حرکت به سمت بومی سازی قطعات و نیازها در تولید است تا بتوانیم چرخ تولید را در کشور همچنان به سمت جلو به حرکت درآوریم.

گفتنی است بدون شک از مهم‌ترین اهداف توسعه ساخت داخل، جذب قدرت ساخت قطعات و سایر نیازمندی‌های صنعت فولاد و از طرف دیگر توانمندسازی سازندگان در حوزه فناوری های مرتبط جزو اهداف بومی سازی شرکتهای فولادیست. در واقع می‌توان گفت که توانمندی های تکنولوژیکی باعث تسریع در جذب تکنولوژی های دیگر شده و توانایی توسعه آنها و خلق دانش های جدید را افزایش می دهد.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.