رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

گزارشی از میزان تولید محصولات فولادی واحدهای تولید کننده در مدت ۷ماهه اول امسال منتشر شده است که بر اساس آن ورق گرم بیشترین محصول تولید شده توسط واحدهای فولادی بوده و تولید آن از مرز ۴میلیون تن گذشته است؛ در واقع بیشترین میزان تولید این محصول توسط گروه فولادمبارکه انجام شده است. بعد از ورق گرم، میلگرد بیشترین تولید را داشته و در این مدت بیش از یک میلیون تن به تولید رسیده است.


به گزارش معدن مدیا به نقل از ایراسین، بر پایه جدول آماری که به تازگی از سوی ایمیدرو منتشر شده، می‌بینیم شرکت جهان فولاد سیرجان در مدت ۷ماهه اول امسال توانسته محصول تیرآهن را به میزان ۱۹۶,۱۵۴تن تولید کند.

شرکت ذوب آهن اصفهان نیز به عنوان اولین شرکت فولادساز ایرانی در مدت یاد شده تولید ۵ محصول فولادی را در سبد کالایی خود به ثبت رسانده است؛ به این شکل که در ۷ماهه اول امسال تیرآهن به میزان ۴۶۵,۴۶۶تن، میلگرد ۲۹۶,۹۰۸تن، کلاف ۹,۶۵۵تن، شمش کالایی ۵۱۱,۶۲۹تن و ریل نیز به میزان ۲۹,۷۱۶تن تولید کرده است؛ همچنین در زمینه تولید سایر محصولات از سوی ذوب آهن اصفهان نیز عدد ۱۲,۶۴۲تن به ثبت رسیده است.

فولاد آذربایجان هم یکی دیگر از تولیدکنندگان محصولات فولادی به شمار می آید؛ بر اساس اطلاعات منتشر شده محصول تولیدی این شرکت در ۷ماهه اول ۹۹ میلگرد به میزان ۲۱۰,۷۷۱تن بوده است.

شرکت فولاد اکسین خوزستان، به عنوان یکی از تولیدکنندگان محصولات خاص فولادی نیز در مدت ۷ماهه اول سال جاری موفق شده است در زمینه تولید ورق عریض عدد ۵۳۱,۰۲۹تن را به ثبت برساند.

شرکت فولاد آلیاژی ایران طی مدت یادشده تولید ۳ محصول مختلف را در کارنامه خود به ثبت رسانده است؛ میلگرد آلیاژی-مهندسی یکی از این محصولات است که در بازه ۷ماهه اول امسال به مقدار ۱۵۷,۵۸۴تن تولید شده، همچنین محصولی به نام چهارگوش و سایر محصولات آلیاژی-مهندسی در این مدت به میزان ۳۴,۱۱۱تن تولید شده و آخرین محصول نیز تسمه و کلاف آلیاژی- مهندسی است که طی این مدت به میزان ۱۸,۲۶۹تن تولید شده است.

با نگاهی بر این آمار می بینیم که فولاد بناب نیز در ۷ماهه اول امسال تنها توانسته میلگرد به میزان ۲۴۵,۸۱۶تن تولید کند؛ این در حالیست که در سبد تولیدی محصولات این شرکت تیرآهن نیز وجود داشته اما تولیدی در این مدت برای این محصول انجام نشده است. فولاد خراسان نیز مانند فولاد بناب در این مدت موفق شده است میلگرد به مقدار ۲۹۹,۰۳۹تن تولید کند.

شرکت فولاد مبارکه اصفهان به عنوان بزرگترین تولیدکننده محصولات فولادی در خاورمیانه و شمال افریقا نیز طی مدت ۷ ماهه اول امسال توانسته است در زمینه تولید ورق گرم عدد ۳میلیون و ۱۱۸هزارو۸۴۴ تن را ثبت کند، همچنین در زمینه تولید ورق سرد نیز عدد ۹۴۷,۴۹۷تن را به ثبت رسانده است. فولاد سبا نیز به عنوان یکی از زیرمجموعه های فولاد مبارکه توانسته تولید ۷۵۳,۰۳۹تن ورق گرم را در کارنامه ۷ماهه ۹۹ خود به ثبت برساند.

گروه ملی صنعتی فولاد ایران مانند دیگر شرکت‌های فولادی در سبد محصولات تولیدی خود طی مدت ۷ماهه اول امسال ۴محصول را به تولید رسانده است؛ تیرآهن ۵۷,۹۱۳تن، میلگرد ۱۴۰,۲۲۶تن، کلاف ۲۱,۳۲۳تن و لوله نیز ۴,۷۸۷تن به تولید رسیده است.

شرکت نورد و لوله اهواز هم در میان تولیدکنندگان محصولات فولادی قرار گرفته است. این شرکت در مدت ۷ماهه اول امسال توانسته ورق گرم به میزان ۲۵۱هزارتن تولید کند. درواقع این شرکت در کنار فولاد مبارکه اصفهان به عنوان تنها تولیدکنندگان ورق گرم فولادی در این آمار نام برده شده اند.

شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری نیز در این مدت توانسته ورق گالوانیزه به میزان ۱۲۵,۸۹۳تن تولید کند.

در مجموع با نگاهی بر روند تولید محصولات فولادی در کشور می بینیم که بیشترین محصول تولید شده ورق گرم به میزان ۴میلیون و بوده و بعد از آن میلگرد بالاترین عدد تولید را به خود اختصاص داده است.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.