رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

آمار انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران نشان می‌دهد که از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، واردات محصولات فولادی ۶۹ درصد، مقاطع تخت فولادی ۸۸ درصد و شمش فولادی ۳۳درصد افزایش یافته و در مقابل واردات مقاطع طویل فولادی کاهش یافته است. میزان صادرات فولادی‌ها نیز طی مدت هشت ماهه امسال نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.


به گزارش معدن مدیا به نقل از ایسنا، طبق آمار هشت ماهه ابتدایی سال گذشته ۳۶۱ هزار تن محصولات فولادی وارد کشور شده بود که این رقم در مدت مشابه سال جاری به ۶۱۱ هزار تن رسیده و رشد ۶۹ درصدی را رقم زده است.

آمارها نشان می‌دهد که از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه ۴۰۰۰ تن شمش فولادی وارد کشور شده است که نسبت به ۳۰۰۰ تن وارد شده در مدت مشابه سال گذشته، واردات شمش فولادی ۳۳ درصد رشد کرده است.

مقاطع تخت فولادی نیز از ۲۹۶ هزار تن طی هشت ماهه سال گذشته با رشد ۸۸ درصدی به ۵۵۶ هزارتن از مجموع محصولات فولادی در هشت ماهه امسال رسیده است.

در مقابل اما برخلاف مقاطع تخت، واردات مقاطع طویل در هشت ماهه امسال ۱۵ درصد کاهش یافته است، بگونه‌ای که طی هشت ماه نخست سال ۱۳۹۸ بالغ بر ۶۵ هزار تن مقاطع فولادی طویل وارد کشور شد که این رقم در مدت مذکور سال جاری به ۵۵ هزار تن رسیده است.

در امر صادرات نیز، صادرات شمش فولادی در هشت ماهه امسال به سه میلیون و ۷۸۷ هزار تن رسیده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش ۱۳ درصدی را نشان می‌دهد. در هشت ماهه ابتدایی سال ۱۳۹۸، چهار میلیون و ۳۷۷ هزار تن شمش فولاد صادر شده بود.

همچنین در همین بخش صادرات شمش، در حوزه اسلب، ۹۱۴ هزار تن صادرات ثبت شده که در مقایسه با هشت ماهه ابتدایی سال گذشته که یک میلیون و ۴۱۸ هزار تن بود، کاهش ۳۶ درصدی را نشان می‌دهد.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.