رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

یک سال پس از شیوع ویروس کرونا، مدیرعامل گروه منابع اوراسیا (ERG) و معاون رئیس هیات‌مدیره گلوبال باتری الاینس «لای بندیکت»، در رابطه با اولویت‌هایی که عکس‌العمل ERG را نسبت به شیوع جهانی کرونا هدایت کرده سخنانی را مطرح کرده و همچنین به استراتژی‌های کلیدی که این امکان را فراهم کرده تا گروه بتواند در بهبود اقتصاد جهانی پس از کرونا عملکرد بهتری داشته باشد، اشاره‌کرده است. گروه منابع اوراسیا (ERG) یک تولیدکننده پیشرو در منابع طبیعی متنوع است. از زمان تاسیس این شرکت در سال ۱۹۹۴، گروه ERG به یکی از برجسته‌ترین گروه‌های معدن و ذوب در جهان تبدیل‌شده است.


به گزارش معدن مدیا به نقل از دنیای اقتصاد ، سوال این است که کدام اولویت‌ها اقدامات گروه منابع اوراسیا را نسبت به شیوع بیماری کرونا هدایت کرده است؟

آقای بندیکت در این خصوص اظهار کرد: زمانی که کرونا در سراسر جهان شیوع پیدا کرد ERG سریعا تصمیماتی اتخاذ کرد تا به‌سرعت خود را با تغییرات واقعی همسو کند. واکنش‌های ما نسبت به شیوع بیماری از طرق مختلفی با اولویت‌های کلیدی ما همسو شد و به مسیر مناسب هدایت شد که شامل اولین تلاش با حداکثر توان برای حفاظت از سلامتی و تندرستی همه کارکنان و پیمانکاران و خانواده‌های آنان و جوامع دیگر مرتبط با فعالیت‌های ما بود. ما به‌صورت خستگی‌ناپذیری سعی کرده‌ایم توان رقابتی و انعطاف‌پذیری کسب‌وکار خود را افزایش دهیم تا فرصت‌های تازه‌ای را برای رشدی بلندمدت توأم با خلاقیت را خلق کنیم.

وی در ادامه گفت ما سریعا یک طرح جامع و مستمر را اجرا کردیم از جمله اینکه اقدامات احتیاط‌آمیزی در تمامی سایت‌های خود در نظر گرفتیم و در کنار آن سعی کردیم که زنجیره‌های عرضه از قزاقستان تا آفریقا و برزیل را حفظ کنیم. این اقدامات شامل نصب دوربین‌های حرارتی حسگر از راه دور در کارخانه‌های خود و به‌کارگیری ضدعفونی‌کننده‌های قوی و رعایت یا وضع قوانین در خصوص حفظ فاصله اجتماعی بود. ما در قزاقستان یک واحد ERS آزمایشگاهی دایر کردیم که کارش تولید ژل‌های ضد باکتری بوده و دارای یک مرکز پزشکی مجانی مراقبت از کارکنان در برابر

کووید-۱۹ است. همچنین ما همکاری نزدیکی با شرکایمان در بنیاد جهانی گود شپرد (GSIF) در جمهوری دموکراتیک کنگو داریم. ما سعی کرده‌ایم که شناخت بهتری از آثار کرونا روی جوامع محلی در کولویزی واقع در استان کاتانگا داشته باشیم و به همین منظور رویکرد خود را در جهت سرمایه‌گذاری اجتماعی اتخاذ خواهیم کرد. به ‌عنوان ‌مثال ما از GSIF برای تهیه تجهیزات شخصی برای جوامع محلی در نزدیکی Metalkol RTR حمایت کرده و آن را از طریق برنامه آموزی شغلی BonPasteur تحویل یا ارائه می‌کنیم. مجموعه Metalkol RTR قرار است به یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان کبالت در جهان و یکی از بزرگ‌ترین تامین‌کنندگان کبالت به چین تبدیل شود. هدف تولید کبالت کافی برای تامین انرژی بیش از سه میلیون EV در سال است.

آقای لای بندیکت در ادامه افزود: علاوه بر این اقدامات گسترده پیشگیرانه، کارکنان ما فداکاری و ازخودگذشتگی خود را نسبت به کسب‌وکار در شرایط بحران نشان داده و سریعا به دورکاری روی آوردند و همزمان همه تیم‌های عملیاتی را ایمن، سالم و مشغول نگه ‌داشته‌اند. به‌ عنوان ‌مثال تیم ما در معدن BAMIN زیرمجموعه ERG در برزیل یکسری از ساعات خوش مجازی را به‌کار گرفته است تا وابستگی و اتحاد آنان را تسهیل بخشد و شرایط کارکنان را مانند وضعیت عادی جدید سازگار و منطبق با شرایط کند. این نمایش روشنی از قدرت و سبک و کار ماست که توانسته‌ایم فرهنگ قوی شرکتی را در گروه خود ایجاد کنیم. در سال‌های اخیر این گروه کسب‌وکار دیگری را هم به دست گرفته و آن انتقال از طریق فناوری‌های دیجیتال است که آن را با گروه وسیعی از استراتژی دیجیتال یکپارچه کرده است.

بحران کووید-۱۹ شرکت‌های معدنی را حتی بیشتر از گذشته به سمت دیجیتالی شدن سوق داده است. وی افزود: ما سفرمان را برای پاسخگویی به تقاضا برای مواد اولیه مانند کبالت، مس و آلومینیوم در آینده ادامه می‌دهیم تا نیازهای اولیه شرایط گذار به اقتصادی با آلودگی کمتری را تامین کنیم.

مثلا در چند سایت خود در قزاقستان همچنان مصمم هستیم که از سیستم ابتکاری معدن هوشمند استفاده کنیم. این سیستم اتوماتیک، عملیات معدنی را در کلیه سایت‌ها و معادن بهینه می‌کند. انطباق هر چه سریع‌تر با فناوری‌های جدید و دیجیتالی در شرکت‌های زیرنظر ما این کمک را به ما می‌کند که از اشکال جدید کاری مانند همکاری از راه دور حمایت کنیم و در سایت‌های تولیدی فاصله کاری سالم را به اجرا درآوریم.

مدیر پرسابقه معدنی گروه منابع اوراسیا افزود: کاملا واضح است که این بحران جهانی چالش‌های بزرگی را برای این صنعت به وجود آورده است ولی متقابلا شرایط خاصی را هم برای یک حرکت سریع‌تر به‌سوی پروژه‌های خلاقانه، تحقق بخشیده و مسیر آینده صنعت فلزات و معادن را تعیین خواهد کرد. ما قاطعانه توانسته‌ایم در کارمان در شرکت گلوبال باتری الاینس پیشرفت خوبی داشته باشیم. شرکت گلوبال باتری در بخش‌های عمومی و خصوصی با این گروه همکاری می‌کند و هدفش خلق یک شرکت باتری‌سازی پایدار است و اعضای آن از مدیران شرکت‌های پیشرو و سازمان‌های بین‌المللی تشکیل ‌شده است. با گردهم آوردن تعدای از صاحبان سرمایه در کنار زنجیره ارزش باتری، شرکت گلوبال باتری الاینس مشغول ساخت باتری ساپورت است.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.