رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

رئیس صندوق بین المللی پول از اقتصادهای پیشرفته خواست تا منابع بیشتری را در اختیار کشورهای کم درآمد قرار دهند و نسبت به “واگرایی بزرگ” در رشد جهانی که می تواند ثبات را به خطر اندازد و باعث ناآرامی های اجتماعی در سال های آینده شود، هشدار داد.


به گزارش معدن مدیا به نقل از رویترز، کریستالینا جورجیوا، رئیس صندوق بین المللی پول روز جمعه از اقتصادهای پیشرفته خواست تا منابع بیشتری را در اختیار کشورهای کم درآمد قرار دهند و نسبت به “واگرایی بزرگ” در رشد جهانی که می تواند ثبات را به خطر اندازد و باعث ناآرامی های اجتماعی در سال های آینده شود، هشدار داد.

وی طی یک کنفرانس ویدیویی به خبرنگاران گفت که 50 درصد از کشورهای در حال توسعه در معرض خطر عقب افتادگی بیشتر قرار دارند که این امر نگرانی در مورد ثبات و ناآرامی های اجتماعی را ایجاد می کند.

جورجیوا گفت: برای جلوگیری از مشکلات بزرگتر، کشورهای ثروتمند و نهادهای بین المللی باید بیشتر در این زمینه مشارکت کنند. وی همچنین از کشورهای دارای بدهی زیاد خواست که زودتر از گذشته به دنبال بازپرداخت بدهی ها و تقویت شرایط رشد باشند.

رئیس صندوق بین المللی پول در ادامه افزود: سال گذشته تمرکز اصلی بر”تعطیلی های بزرگ “بود. امسال ما با خطر” واگرایی بزرگ “روبرو هستیم.

وی گفت: ما تخمین می زنیم که کشورهای در حال توسعه که دهه های متمادی بر سطح درآمدشان افزوده شده است، این بار در یک نقطه بسیار سخت قرار خواهند گرفت.

جورجیوا گفت: کاهش استاندارد زندگی در کشورهای در حال توسعه، دستیابی به ثبات و امنیت را برای بقیه جهان بسیار دشوارتر می کند.

وی گفت: “چه خطراتی وجود دارد؟ ناآرامی های اجتماعی. می توانید آن را یک دهه گمشده بنامید. ممکن است یک نسل گمشده به وجود بیاید.

منبع : خبرگزاری تسنیم

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.