رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

مدیر اقتصادی و توسعه سرمایه گذاری ایمیدرو گفت: ایمیدرو به دنبال ایجاد و تقویت یک ساختار رقابتی در زنجیره فولاد است. وی افزود: این سازمان علاوه بر انتهای زنجیره، راهبری و ایجاد فضای رقابتی در بخش های کنسانتره، گندله و آهن اسفنجی از طریق بورس کالا را، مورد تاکید قرار داده است.


به گزارش معدن مدیا به نقل از ایمیدرو ، مدیر اقتصادی و توسعه سرمایه گذاری ایمیدرو گفت: ایمیدرو به دنبال ایجاد و تقویت یک ساختار رقابتی در زنجیره فولاد است. وی افزود: این سازمان علاوه بر انتهای زنجیره، راهبری و ایجاد فضای رقابتی در بخش های کنسانتره، گندله و آهن اسفنجی از طریق بورس کالا را، مورد تاکید قرار داده است.

امیر صباغ افزود: ایمیدرو به عنوان یک سازمان توسعه ای کل زنجیره را می بیند و می‌داند زمانی که فولاد در انتهای زنجیره به صورت شفاف در بورس کالا تعیین قیمت می شود، باید بتواند منافع و شفافیت را به سایر بخش ها نیز منتقل کند. این موضوع سبب خواهد شد ایران در حد کلاس دهمین فولادساز دنیا عمل کند.

وی اظهار داشت: برای ایمیدرو نه تنها تمام فرآیندها در زنجیره فولاد از اهمیت بالایی برخوردار است بلکه تولید پایین دست و حتی تامین نیاز خودروساز داخلی نیز مهم است. وی افزود: از این رو ایمیدرو به عنوان یک سازمان دولتی که تمام منابع مالی فروش آن به خزانه وارد می شود نمی تواند منافع مردم را نادیده بگیرد.

صباغ اظهار داشت: ساختار باید به گونه ای طراحی شود که امکان رقابت در همه بخش ها وجود داشته باشد و در فضای شفافی قیمت ها کشف شود. از سوی دیگر متقاضیان خرید و همینطور فروشندگان باید “فرصت برابر” برای حضور در مزایده ها داشته باشند.

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.