رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

شرکت معدنی و صنعتی گل گهر در صورت های مالی میان دوره ای تلفیقی ۶ماهه منتهی به ۳۱شهریور۱۳۹۹ سود هر سهم را ۹۱۱ریال اعلام کرد.


به گزارش معدن مدیا به نقل از بازار سرمایه، شرکت معدنی و صنعتی گل گهر در گزارش تلفیقی خود به رشد ۴۷درصدی سود سهام تلفیقی مدت مورد گزارش نسبت به مدت مشابه سال مالی گذشته اشاره کرد.

این شرکت که سود عملیاتی تلفیقی خود را در این مدت ۱۲۵درصدی افزایش داده است مبلغ آن را ۷۰هزار و ۸۳۳میلیارد ریال اعلام کرد. همچنین سود خالص را با رشد ۱۲۸درصدی مبلغ ۶۷هزار و ۷۷۱میلیارد ریال و سود انباشته را با رشد ۲۳درصدی مبلغ ۷۳هزار و ۶۸۴میلیارد ریال منتشر کرده است.

«کگل» در دوره ۶ماهه امسال توانسته است مبلغ فروش خود را نسبت به مدت مشابه سال کالی گذشته افزایش حدود ۴۰هزار میلیارد ریالی بدهد و به مبلغ ۱۰هزار و ۳۹۶میلیارد ریال برساند؛ همچنین توانسته است از این محل سود ناخالص ۴۷هزار و ۹۳۱میلیارد ریالی شناسایی کند.

این شرکت در تشریح برنامه های خود اعلام کرده است که با توجه به امکان تولید ۱۲.۱ میلیون تن گندله در سال ٩٨ و با توجه به ظرفیت حمل این شرکت، مدیریت شرکت پیش بینی می کند که تا پایان سال ٩۹ به فروش ۱۲ میلیون تن گندله خواهد رسید. همچنین در خصوص فروش کنسانتره داخلی، با توجه به قراردادهای فی ما بین با مشتریان و سهمیه های مورد توافق با شرکت های فولاد خوزستان و فولاد مبارکه و فولاد خراسان از دیدگاه مدیریت شرکت پیش بینی می شود تا پایان سال ۹۹، مقدار ۲ میلیون تن کنسانتره به مشتریان داخلی به فروش رسد.

«کگل» در خصوص تکمیل طرح های توسعه اعلام کرد که ساخت نصب تجهیزات واحد خردایش انباشت و برداشت و سیستم انتقال سنگ آهن از معدن ۳به خط ۵ و۶، پروژه مذکور با ۹۹.۶درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجرا است که برآورد تاریخ تکمیل پروژه مذکور نیمه دوم سال ۱۳۹۹ است که پیمانکار پروژه مشارکت فکور صنعت و آسفالت طوس است. پروژه احداث بیمارستان ۶۴ -۱۲۸ تختخوابی گل گهر نیز با پیشرفت ۷۲.۵درصدی در حال اجرا است که در مهر ماه ۹۶ عملیات اجرای آن شروع شده و پیمانکار پروژه شرکت گوپله است.

علاوه بر این پروژه بهبود کیفیت محصول خط ۴ تولید کنسانتره نیز با پیشرفت ۳۶.۶درصدی در حال اجرا است که تاریخ تکمیل برآوردی آن سال ۱۴۰۰ بوده که عملیا ت اجرای آن از آذر ماه ۹۷ شرو ع شده و پیمانکار پروژه مذکور مشارکت فکور صنعت و مینرال تکنولوژای است.

این شرکت درباره توسعه و ارتقای کیفیت خطوط ۵، ۶ و ۷ کنسانتره بصورت EPC اعلام کرده است که پروژه مذکور با پیشرفت۵۰ درصدی در حال اجرا است و عملیات اجرای آن از تاریخ مرداد ماه ۹۷ شروع شده که پیمانکار پروژه شرکت فکور صنعت تهران است.

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.