رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

مدیرعامل شرکت معدنی و‌ صنعتی گل‌گهر از افتتاح پروژه بزرگ خردایش شماره ۲ گل‌گهر توسط رئیس‌جمهور در روز پنجشنبه هفته جاری خبر داد.


به گزارش معدن مدیا به نقل از روابط‌ عمومی و امور بین‌الملل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر، ایمان عتیقی با اعلام این خبر اظهار داشت: مجموعه معدنی و صنعتی گل‌گهر این افتخار را دارد که در آغازین روزهای سال ۱۴۰۰ که از سوی مقام معظم رهبری به‌عنوان «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» نامگذاری شده است، یکی از پروژه‌های بزرگ منطقه که نقش بسزایی در افزایش تولید محصولات این منطقه دارد را به افتتاح و بهره‌برداری برساند.

مدیرعامل شرکت گل‌گهر افزود: واحد خردایش شماره ۲ گل‌گهر به‌عنوان‌ بزرگ‌ترین مدار خردایش سنگ‌شکنی خاورمیانه با هدف تامین خوراک خطوط فرآوری تعریف شده است که شامل خردایش سنگ‌آهن معدن شماره ۳ و انتقال محصول مذکور به کارخانه‌های کنسانتره گل‌گهر است.

ظرفیت این پروژه ۴۲۰۰ تن در ساعت معادل ۱۵ میلیون تن در سال بوده که البته انتظار می‌رود تولید سنگ خرد شده توسط این سنگ‌شکن به مراتب بیشتر از ۱۵ میلیون تن در سال باشد. طبق قرارداد سرمایه اجرای این پروژه در بخش ریالی معادل ۸۹ میلیارد تومان و در بخش ارزی شامل ۳۵ میلیون یورو با بروزترین تکنولوژی موجود طراحی و اجرا شده است.

عتیقی افزود: اجرای این پروژه تاثیر بسزایی در جهت افزایش بهره‌وری و کاهش قیمت تمام‌شده محصول تولیدی در پی خواهد داشت. این پروژه با ایجاد اشتغال بیش از ٤٠٠ نفر در زمان احداث و همچنین فراهم ساختن بستری جهت ایجاد اشتغال ٩٠ نفر به‌صورت مستقیم و ١٢٠ نفر به‌صورت غیرمستقیم در زمان بهره‌برداری کارخانه را به همراه داشته و خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت گل‌گهر خاطرنشان کرد: این پروژه، روز پنجشنبه ۱۲ فروردین‌ماه همزمان با سالروز جمهوری‌ اسلامی ایران توسط رئیس‌جمهور محترم و به‌صورت ویدئوکنفرانس افتتاح خواهد شد.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.