رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

در ادامه سفر وزیر صنعت، معدن و تجارت به جنوب کارخانه کنسانتره مس “سرگز” جیرفت با سرمایه گذاری ۳۵۰۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.


به گزارش معدن مدیا به نقل از ایسنا ، “مسلم مروجی فرد” رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب استان کرمان در حاشیه آیین بهره برداری از کارخانه کنسانتره مس گفت: ظرفیت تولید سالانه این واحد ۱۵۰۰۰ تُن است که در رونق اشتغال منطقه تاثیر بسزایی دارد.

وی میزان سرمایه گذاری این طرح را توسط بخش خصوصی ۳۵۰۰ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: با بهره برداری از این طرح زمینه اشتغال ۳۰۰ نفر به طور مستقیم فراهم شده است.

مروجی فرد ذخیره معدن موجود را برای تامین مواد اولیه ۲ میلیون و ۹۶۷ تن دانست و گفت: جنوب استان کرمان از ظرفیت های معدنی بالفعل زیادی برخودار است که باید با فراهم کردن زمینه حضور بخش خصوصی از مزیت آنها در رونق اشتغال و اقتصاد مردم استفاده شود.

وی همچنین بهره برداری از کارخانه آرد الماس واقع در شهرک صنعتی شماره ٢ جیرفت را با ظرفیت تولید سالانه ٦٠ هزار تن از دیگر طرح هایی عنوان کرد که در سفر وزیر صمت به جنوب کرمان به بهره برداری رسیده است.

مروجی فرد میزان سرمایه گذاری این واحد تولیدی را ٥٠٠ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: تامین اعتبار آن توسط بخش خصوصی و تسهیلات بانکی صورت گرفته است.

رئیس سازمان صمت جنوب کرمان با اشاره به ظرفیت ایجاد اشتغال کارخانه آرد الماس گفت: با بهره برداری از کارخانه آرد الماس زمینه اشتغال ٣٤ نفر را به صورت مستقیم‌ فراهم شده است و از امکان توسعه و تکمیل زنجیره تولید را نیز برخوردار است.

وی افتتاح کارخانه تولید جعبه کارتن حفیظی با ظرفیت تولید سالانه ۱۸۰۰ تن و سرمایه گذاری ۱۰ میلیارد ریال از دیگر طرح هایی اعلام کرد که زمینه اشتغال مستقیم برای ۷ نفر را فراهم کرده است.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.