رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

اخیرا قیمت اسلب در آسیا با توجه به رونق بازار های ورق صعودی بوده است. قیمت آخرین معاملات در نقاط مختلف بالا بوده و از آنجایی که اغلب مشتریان آمادگی پذیرش قیمت های بالای سی آی اس یا بسیاری عرضه کننده های آسیایی را ندارند تمایل به خرید اسلب ایران بیشتر شده که قیمت هایی منعطف تر دارد. روسیه تولیدات ژوئن را نیز پیش فروش کرده فعلا در بازار نیست هفته گذشته محموله هایی از اسلب روسیه در 850 دلار هر تن سی اف آر جنوب شرق آسیا معادل 825 تا 830 دلار هر تن فوب حمل جولای معامله شد که تا 50 دلار نسبت به اواسط ماه قبل رشد داشت. چنین قیمتی احتمالا در تایوان پذیرفته شده است.


به گزارش معدن مدیا به نقل از ایفنا ، از طرفی در تایلند و چین تمایل به خرید اسلب ایران زیاد بود و دو محموله 30 هزار تنی اخیرا در 750 دلار هر تن فوب حمل ژوئن به چین و جنوب شرق آسیا فروخته شده که 30 دلار رشد هفتگی داشت. قیمت سی اف آر تایلند 820 دلار هر تن سی اف آر شنیده شد. در چین هم بالای 780 دلار هر تن سی اف آر مورد قبول بوده و 750 دلار معادل 790 تا 800 دلار هر تن سی اف آر است.

همچنین شنیده شده 80 هزار تن اسلب ایران در 752 دلار هر تن سی اف آر در اندونزی معامله شده است.

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.