رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

سخنگوی کرملین در یک مصاحبه تلویزیونی به تبعات بحران کرونا در جهان اشاره و تأکید کرد که مسائل اقتصادی و افزایش فقر از جمله مهمترین چالش‌های سال ۲۰۲۰ است.


به گزارش معدن مدیا به نقل از خبرگزاری تاس، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین در یک مصاحبه تلویزیونی به تبعات بحران کرونا اشاره و تأکید کرد که مسائل اقتصادی و افزایش فقر از جمله مهمترین چالش‌های سال ۲۰۲۰ در جهان بوده است.

سخنگوی کرملین در پاسخ به این سؤال که چالش‌های اصلی سال ۲۰۲۰ علاوه بر ویروس کرونا چه‌چیزهایی است، گفت: اقتصاد و همه چیز مربوط به آن، فقر در سراسر جهان در حال افزایش است.

پسکوف گفت: ما حتی در مورد تأثیری که این (ویروس) بر کشورهای فقیر خواهد گذاشت صحبت نمی‌کنیم، گرسنگی در آنجا وجود دارد.

وی افزود: البته که همه ما به این موضوع فکر می‌کنیم که؛ آیا این آخرین همه‌گیری است؟ آیا این آخرین ویروس کرونا است؟ این چالش‌هایی است که ما با آن روبه‌رو هستیم.

طبق پیش‌بینی سازمان توسعه و همکاری اقتصادیOECD، تولید ناخالص داخلی جهانی در سال ۲۰۲۰ به‌دلیل شیوع ویروس کرونا ۴٫۲ درصد کاهش خواهد یافت.

به‌گفته وزارت توسعه اقتصادی روسیه، تولید ناخالص داخلی روسیه احتمالاً ۳٫۸ درصد در سال ۲۰۲۰ کاهش می‌یابد و در سال ۲۰۲۱ رشد ۳٫۳درصدی پیش‌بینی می‌شود.

پیش از این، ماکسیم رشتنیکوف، رئیس این وزارتخانه اعلام کرده بود که روسیه ممکن است تا سه‌ماهه سوم سال آینده به سطح قبل از بحران کرونا برسد.

منبع : خبرگزاری تسنیم

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.