رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

انتظار می رود هند بیش از ۳.۵ میلیارد واکسن کرونا تولید کند و دومین تولیدکننده بزرگ واکسن در جهان بعد از آمریکا باشد.


به گزارش معدن مدیا به نقل از راشا تودی، پیش‌بینی می شود هند به دومین تولیدکننده بزرگ واکسن‌کرونا در دنیا تبدیل شود و این واکسن را نه تنها برای جمعیت خود بلکه برای سایر کشورهای در حال توسعه هم تولید کند.

طبق گزارشی که توسط تحلیلگران جی پی مورگان منتشر شده است، هند حتی قبل از همه‌گیری ویروس کرونا هم یکی از قطب‌های تولید کننده واکسن بود بنابراین باید یکی از شرکای استراتژیک در واکسیناسیون جهانی علیه کرونا باشد.

موسسه مشاوره چند ملیتی دیلویت که مقر آن در لندن است اعلام کرده هند بعد از آمریکا دومین تولیدکننده بزرگ واکسن در جهان است. انتظار می رود هند بیش از 3.5 میلیارد واکسن کرونا تولید کند. این رقم برای آمریکا برابر با 4 میلیارد است.

شرکت های داروسازی هند برای تامین نیاز فزاینده جهان به واکسن تولید خود را افزایش داده اند.

شرکت بهارات بایوتک که با همکاری شورای تحقیقات پزشکی هند واکسن کرونا را ساخته اعلام کرد:«ما در حال توسعه ظرفیت خود برای تحویل سالانه 700 میلیون دوز از واکسن کواکسین هستیم».

موسسه سرم هند (SII) در حال تولید واکسن کویشیلد است که با همکاری شرکت آسترازنکا و دانشگاه آکسفورد ساخته شده است. این موسسه ماهانه 50 میلیون دوز واکسن می‌سازد و قصد دارد تولید خود را از ماه آینده به 100 میلیون دوز برساند.

واکسن ساخته شده توسط صندوق سرمایه‌گذاری مستقیم روسیه و شرکت جانسون آمریکا هم توسط داروسازان هندی تولید می‌شود.

طبق گفته رئیس موسسه بهداشت عمومی هند، واکسن‌های تولید شده در هند برای تامین تقاضای کشورهای در حال توسعه نسبت به واکسن‌های تولید شده در اروپا و آمریکا ارزان‌تر هستند و حمل و نقل آنها آسان‌تر است.

منبع : تسنیم

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.