رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

در کنار احتمال محدودیت عرضه، فولادسازان هندی حال نگران روند صعودی قیمت سنگ آهن نیز هستند و از دولت خواسته اند صادرات سنگ آهن هند را متوقف سازد. هند یک صادرکننده بزرگ سنگ آهن نیست و تنها زمانی که قیمت ها به شدت بالا می رود در بازار صادرات فعالتر می شود چرا که هزینه های استخراج و حمل سنگ آهن آن بالاست.


به گزارش معدن مدیا ، در هر حال آمار نشان می دهد هند در ۱۱ ماه گذشته حدود ۱۵٫۴ میلیون تن سنگ آهن صادر کرده در حالی که مدت مشابه سال قبل ۹٫۰۷ میلیون تن بود. اگر صادرات سنگ آهن هند توسط دولت محدود شود حتی نبود چند میلیون تن کمتر در بازار جهانی می تواند قیمت این ماده اولیه را بالاتر هم ببرد.

تنها چیزی که در حال حاضر بازار سنگ آهن را آرام می کند هر نشانه ای از کاهش تولید فولاد در چین است که آن هم تنها در صورتی که کمک های دولتی چین برای بهبود وضعیت اقتصادی کمرنگ شود رخ می دهد. ولی در هر حال تا زمانی که تقاضای فولاد خوب است فولادسازان چینی به تولید بالای خود ادامه می دهند و همین برای حمایت از تقاضای سنگ آهن و رونق بیشتر بازار آن کافی است.

منبع: mining.com
ترجمه: م. تابان شمال

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.