رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

پیش‌بینی می‌شود اقتصاد هند در سال جاری میلادی به سرعت از رکود فعلی بیرون آمده و ۹.۷ درصد توسعه یابد، در حالی که رشد اقتصاد چین ۸.۶ درصد تخمین زده می‌شود.


به گزارش معدن مدیا به نقل از راشا تودی، اطلاعات شرکت تحقیقاتی گلوبال دیتا نشان می‌دهد هند در اوایل ۲۰۲۱ جای خود را به عنوان کشور دارنده سریع‌ترین رشد اقتصادی جهان از چین باز پس می‌گیرد. چین دو سال است در رتبه اول قرار دارد.

این شرکت مستقر در لندن انتظار دارد اقتصاد هند در سال جاری میلادی به سرعت از رکود فعلی بیرون آمده و ۹٫۷ درصد توسعه یابد یعنی سریع‌تر از سایر اقتصادهای بزرگ دنیا. رشد اقتصاد چین ۸٫۶ درصد پیش‌بینی می‌شود.

دلیل اصلی رشد اقتصاد هند افزایش سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در ماه‌های اخیر و بسته محرک اقتصادی ۲۶۶ میلیارد دلاری آن خواهد بود که در ماه مه توسط دولت برای کمک به احیای اقتصاد از تأثیرات همه‌گیری ویروس کرونا تصویب شد.

به علاوه، کاهش موارد ابتلا به کرونا در این کشور به همراه افزایش تقاضا طی فصل جشن‌ها باعث رشد احتمالی اقتصاد آن می‌شود.

طبق گزارش این شرکت تحقیقاتی، کمپین واکسیناسیون سراسری علیه کرونا که در اوایل همین ماه به راه افتاده، بخش‌های آسیب دیده از جمله حمل و نقل، اقامت و تفریحات را به مسیر رشد بازمی‌گرداند.

گارجی رائو، تحلیلگر اقتصادی در موسسه گلوبال دیتا می‌گوید:«کاهش محدودیت‌های کرونایی به همراه محرک‌های بزرگ مالی از طرف دولت باعث عملکرد بهتر شاخص مدیران خرید ، تولید و خدمات در هند از ماه اوت ۲۰۲۰ شده است».

منبع : خبرگزاری تسنیم

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.