رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

نرخ تورم سالانه در آلمان در ماه فوریه به ۱.۶ درصد رسید و پیش‌بینی می‌شود اوج تورم در سال جاری میلادی در این کشور ۱.۸ درصد باشد یعنی بالاترین رقم از ۲۰۱۸ .


به گزارش معدن مدیا به نقل از بلومبرگ، نرخ تورم سالانه آلمان در ماه فوریه به دنبال افزایش قیمت مواد غذایی و وضع مالیات بر کربن در ابتدای سال که هزینه حمل و نقل و گرمایش را بالا برد، به بالاترین رقم رسید.

اداره آمار آلمان اعلام کرد قیمت‌های مصرف‌کننده 1.6 درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است. افزایش تورم در ماه ژانویه تا حدی حاکی از پایان کاهش موقت مالیات بر فروش، افزایش حداقل حقوق و تغییر قیمت‌ها بوده است.

باندزبانک در آخرین گزارش ماهانه خود اعلام کرد عوامل خاصی همچنان بر تورم در ماه‌های آینده تاثیر می‌گذارند. این بانک پیش‌بینی می‌کند اوج نرخ تورم در سال جاری میلادی برابر با 1.8 درصد باشد که بالاترین رقم از 2018 است.

افزایش تورم عموماً با استقبال مقامات بانک مرکزی اروپا مواجه می‌شود که بارها اعلام کرده‌اند محرک‌های مالی قیمت ها را بالا می‌برند. سیاستگذاران هم تأکید کرده‌اند تنها به تغییراتی واکنش نشان می‌دهند که نشان دهنده بهبود تقاضا باشد.

سود اوراق قرضه دولتی در جهان با یک دورنمای رشد مثبت رو به افزایش است مخصوصاً در آمریکا که محرک‌های مالی عظیمی در راه است. ولی بهبود اقتصادی در منطقه یورو کمتر از سایر کشورهای پیشرفته بوده که دلیل اصلی آن روند کند واکسیناسیون کروناست.

منبع : خبرگزاری تسنیم

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.