رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

به دنبال برگزاری نشستی میان جمعی از معاونان و مدیران شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران و سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، راهکارهای همکاری میان دو طرف در خصوص توسعه زیرساخت‌های خطوط انتقال انرژی و مسائل مرتبط با مخاطرات‌طبیعی زمین بررسی شد.


به گزارش معدن مدیا به نقل از معدن نیوز ، به دنبال برگزاری نشستی میان جمعی از معاونان و مدیران شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران و سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، راهکارهای همکاری میان دو طرف در خصوص توسعه زیرساخت‌های خطوط انتقال انرژی و مسائل مرتبط با مخاطرات‌طبیعی زمین بررسی شد.

بر اساس این گزارش، در این نشست، مدیران و کارشناسان بخش مخاطرات سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور با توجه به رخداد برخی مخاطرات طبیعی از جمله زمین‌لغزش و فرونشست در منطقه ایران مرکزی و خطوط انتقال انرژی به بیان دیدگاه‌ها و راهکارهای خود در این زمینه پرداختند.
گفتنی است؛ به دنبال رخداد زمین‌لغزش و فرونشست در بخش گسترده‌ای از ایران مرکزی، مقرر شد طی همکاری میان شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران و سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در فاز نخست شرح خدمات تخصصی مورد نیاز جهت رفع این معضل در “خط نفتی مارون” میان استان‌های خوزستان، چهارمحال بختیاری و اصفهان واقع در ایران مرکزی ارائه شود که به زودی طی امضای تفاهم‌نامه‌ای میان دو طرف اجرایی خواهد شد.
شایان ذکر است، این مطالعات را سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور بنا بر وظیفه حاکمیتی خود با هدف پایش و پهنه‌بندی مخاطرات و همچنین ارائه خدمات زمین‌شناسی مهندسی در منطقه ایران مرکزی انجام خواهد داد و مقرر شد که بازوی ناظر بر فعالیت‌های زیرساختی در حوزه مطالعات زمین‌شناسی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران باشد.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.