رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

به دنبال برگزاری نشستی میان جمعی از معاونان و مدیران شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران و سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، راهکارهای همکاری میان دو طرف در خصوص توسعه زیرساخت‌های خطوط انتقال انرژی و مسائل مرتبط با مخاطرات‌طبیعی زمین بررسی شد.


به گزارش معدن مدیا به نقل از معدن نیوز ، به دنبال برگزاری نشستی میان جمعی از معاونان و مدیران شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران و سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، راهکارهای همکاری میان دو طرف در خصوص توسعه زیرساخت‌های خطوط انتقال انرژی و مسائل مرتبط با مخاطرات‌طبیعی زمین بررسی شد.

بر اساس این گزارش، در این نشست، مدیران و کارشناسان بخش مخاطرات سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور با توجه به رخداد برخی مخاطرات طبیعی از جمله زمین‌لغزش و فرونشست در منطقه ایران مرکزی و خطوط انتقال انرژی به بیان دیدگاه‌ها و راهکارهای خود در این زمینه پرداختند.
گفتنی است؛ به دنبال رخداد زمین‌لغزش و فرونشست در بخش گسترده‌ای از ایران مرکزی، مقرر شد طی همکاری میان شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران و سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در فاز نخست شرح خدمات تخصصی مورد نیاز جهت رفع این معضل در “خط نفتی مارون” میان استان‌های خوزستان، چهارمحال بختیاری و اصفهان واقع در ایران مرکزی ارائه شود که به زودی طی امضای تفاهم‌نامه‌ای میان دو طرف اجرایی خواهد شد.
شایان ذکر است، این مطالعات را سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور بنا بر وظیفه حاکمیتی خود با هدف پایش و پهنه‌بندی مخاطرات و همچنین ارائه خدمات زمین‌شناسی مهندسی در منطقه ایران مرکزی انجام خواهد داد و مقرر شد که بازوی ناظر بر فعالیت‌های زیرساختی در حوزه مطالعات زمین‌شناسی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.