رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

ایران در جایگاه دهمین فولادساز برتر جهان در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۱ میلادی ایستاد.


به گزارش معدن مدیا به نقل از ایمیدرو ، مطابق آمار انجمن جهانی فولاد(World Steel Association) تولید ۶۴ کشور فولادساز جهان در سه ماهه نخست سال جاری میلادی ۴۸۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تن ثبت شد که حاکی از رشد ۱۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۰ است.

همچنین میزان تولید فولادسازان جهان در مارس ۲۰۲۱ میلادی، با ۱۵.۲ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۱۶۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تن رسید. این رقم در مارس سال گذشته ۱۶۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تن ثبت شد.

در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۱ میلادی به ترتیب چین با تولید ۲۷۱ میلیون تن، هند با ۲۹ میلیون و۶۰۰ هزار تن، ژاپن با ۲۳میلیون و ۷۰۰ هزار تن، آمریکا با ۲۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تن و روسیه با ۱۸میلیون و ۹۰۰ هزار تن، پنج کشور برتر فولادساز جهان بودند.

همچنین کره‌جنوبی با تولید ۱۷ میلیون و ۶۰۰ هزار تن، آلمان با تولید ۱۰ میلیون تن، ترکیه با ۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تن و برزیل با تولید هشت میلیون و ۷۰۰ هزار تن فولادخام در سه ماهه نخست سال جاری میلادی در رتبه های ششم تا نهم جهان در تولید این محصول جای گرفتند.

در این مدت، جمهوری اسلامی ایران هفت میلیون و ۵۰۰ هزار تن فولاد خام تولید کرد که در مقایسه با مدت مشابه سال ۲۰۲۰ حدود ۱۰.۷ درصد رشد نشان می‌دهد.

تولید فولاد خام ایران در مارس ۲۰۲۱ میلادی با رشد ۱۰.۷ درصدی به ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تن رسید.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.