رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان گفت: ذوب آهن بدون یارانه انرژی در جهت کاهش هزینه و رقابت پذیری بیشتر حرکت می‌کند.


به گزارش معدن مدیا به نقل از ذوب آهن اصفهان، منصور یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در هفتمین کنفرانس بین المللی استیل پرایس که دوشنبه ۱۳ بهمن ماه در هتل بین المللی المپیک برگزار شد، گفت: این مجتمع عظیم صنعتی که تولید محصولات فولادی آن مطابق با آخرین استانداردهای روز دنیا انجام می‌گیرد از یارانه انرژی استفاده نمی‌کند، برق را در نیروگاه خود تولید می‌کند و با انجام اقدامات مختلف به سمت کاهش هزینه‌ها و رقابت پذیری بیشتر حرکت می‌کند.

وی در بخشی از سخنان خود در این کنفرانس به شرایط تولید ذوب آهن اصفهان پرداخت و گفت: نقطه آغازین تولید ریل در ایران از این شرکت آغاز شد و هم اکنون اولین تولید کننده فولاد کشور، تنها تولید کننده ریل در غرب آسیا به شمار می‌رود.

مدیرعامل ذوب آهن افزود: تولید ریل شامل دو مرحله تولید فولاد و سپس نورد می‌شود. در گذشته شمش مورد نیاز وارد می‌شد اما هم اکنون این شمش با راه اندازی پروژه VD در ذوب آهن اصفهان تولید می‌شود و نیاز به واردات شمش نیست.

یزدی زاده خاطر نشان کرد: هم اکنون انواع ریل شامل پرسرعت، مترو، درون شهری و..‌. در ذوب آهن تولید می‌شود.

مدیرعامل ذوب آهن تصریح کرد: شرکت زیر ساخت و قرارگاه خاتم الانبیا مشتریان اصلی ریل ذوب آهن اصفهان هستند و اولین قرارداد صادرات این محصول استراتژیک با کشور افغانستان نیز منعقد شده است.

این مقام مسئول گفت: اگر ذوب آهن اصفهان بخواهد صرفاً به تولید ریل بپردازد توانایی تولید ۴۰۰ هزار تن ریل را در سال دارد.

وی گفت: در زمینه تولید چرخ و محور برای توسعه خطوط ریلی نیز ذوب آهن اصفهان برنامه ریزی نموده است تا با همکاری بخش خصوصی، تولید این محصولات نیز آغاز شود.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان گفت: در افق ۱۴۰۴ برای ۲۵ هزار کیلومتر خط آهن، به ریل نیاز داریم و در این زمینه این شرکت مادر صنعتی نقش کلیدی دارد و برنامه ریزی های خوبی در دست اقدام است.

وی گفت: تولید ریل زبانه سوزن از جمله سایر محصولات ذوب آهن است که در گذشته از کشور فرانسه وارد می‌شد اما هم اکنون در ذوب آهن تولید می‌شود و برش آن نیز در شرکتی در تبریز انجام می‌گیرد.

شایان ذکر است هفتمین دوره این کنفرانس با رعایت پروتکل‌های بهداشتی با نگاه ویژه به بازارهای مجازی فولاد، تولید فولادهای سبک و عصر آلیاژها در حال برگزاری است.

اردشیر سعدمحمدی سرپرست معاونت معدن و صنایع معدنی وزارت صمت، وجیه اله جعفری رئیس هیات عامل ایمیدرو، سعید زرندی معاون طرح و برنامه وزارت صمت، ناصر تقی زاده مدیرعامل شرکت چادرملو، حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان، اسدالله فرشاد عضو هیأت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران و بهمن تجلی زاده معاون فروش و بازاریابی فولاد خوزستان در این کنفرانس به سخنرانی پرداختند.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.