رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

علیرغم نگرانی های مربوط به محدودیت های زیست محیطی در چین قیمت سنگ آهن روز گذشته به روند صعودی ادامه داد.


به گزارش معدن مدیا به از ایفنا ، علیرغم نگرانی های مربوط به محدودیت های زیست محیطی در چین قیمت سنگ آهن روز گذشته به روند صعودی ادامه داد. آخرین قیمت سنگ آهن خلوص 62 درصد وارداتی در چین 178.43 دلار هر تن سی اف آر ثبت شد که بالاترین قیمت ثبت شده از سال 2011 تاکنون بوده است. از طرفی موسسه گلدمن ساکس برآورد کرده تا سه ماهه پایانی سال قیمت سنگ آهن به 110 دلار باز گردد. همچنین شاخص قیمت سنگ آهن خلوص 65 درصد فاین برزیل هم به اوج 211.10 دلار هر تن رسیده است.

در حال حاضر حاشیه سود فولادسازی در چین خیلی برای کارخانه ها جذاب است از این رو علیرغم محدودیت های استان تانگشان سایر فولادسازان از هر راهی برای افزایش تولید و نرخ بهره وری استفاده می کنند.

البته حاشیه سود بهتر و توجه بیشتر به کاهش آلاینده ها تقاضای خلوص های بالای سنگ آهن را بیشتر کرده است. با این که صحبت از بازرسی های گسترده در سرتاسر چین برای کنترل آلاینده ها شده ولی فعالان بازار معتقدند رشد حاشیه سود کارخانه ها به افزایش تولید فولاد سایر مناطق چین می انجامد.

برآورد شده بازار سنگ آهن نیمه دوم امسال دچار مازاد عرضه شود چون صادرات برزیل بالاتر می رود از این رو قیمت تا پایان سال به 110 دلار و سال آینده به کمتر از 100 دلار خواهد رسید.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.