رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: سال گذشته پروانه بهره‌برداری برای ۲۰ معدن در استان صادر شد که این میزان نسبت به سال ماقبل آن، ۱۸ درصد رشد داشت.


به گزارش معدن مدیا به نقل از ایرنا ، ناصر فغفوری اظهار داشت: همچنین میزان سرمایه‌گذاری صورت گرفته در بخش معدن استان در سال ۹۹ از رشد ۱۲۴ درصدی برخوردار بود.

وی افزود: سرمایه‌گذاری صورت گرفته برای بهره‌برداری از ۲۰ معدن جدید در سال گذشته ۲۱۳ میلیارد ریال بود که این میزان در سال ۹۸، بالغ بر ۹۵ میلیارد ریال بود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: با راه‌اندازی این معادن زمینه اشتغال برای ۱۰۳ نفر در استان فراهم شده است.

فغفوری با اشاره به برخی از اقدامات شاخص در حوزه معدن در سال گذشته گفت: در طول سال با بهره‌برداران ۱۲۰ معدن غیرفعال مذاکره و مکاتبات لازم جهت تعیین و تکلیف و فعال‌سازی این معادن نیز صورت گرفت.

وی تصریح کرد: مکاتبه با بهره‌برداران بدهکار حقوق دولتی جهت تعیین و تکلیف، اخذ بیش از ۹۰ میلیارد تومان حقوق دولتی از معادن، تعیین تکلیف معادن غیرفعال استان و پیگیری و اخذ موافقت ارگان‌های مربوطه جهت صدور پروانه اکتشاف طلا ازجمله سایر اقدامات سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در بخش معدن بود.

به گفته رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان حدود سه هزار و ۵۰۰ نفر در معادن این استان اشتغال دارند.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.